М. ЛИСЕНКО ТА О. РУСОВ: ПОДВИЖНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У ПРОЦЕСІ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308400Анотація
Мета статті – розкрити специфіку міжособистісної комунікації Миколи Лисенка та Олександра Русова, дослідити напрями різнобічної діяльності митців, простежити їхні взаємовпливи та визначити роль діячів в українському націокультурному процесі другої половини ХІХ – початку ХХ століття. Методологія дослідження базується на поєднанні взаємодоповнюючих методів: міждисциплінарного, який є інтегруючим чинником цілісного осмислення матеріалу; системного – для уточнення ключових категоріальних понять, а також історичного, культурологічного та джерелознавчого. Наукова новизна. Здійснено новий погляд на особу М. Лисенка крізь призму міжособистісної комунікації з О. Русовим; виявлено спільну ідеологічну платформу та особливості співпраці митців; розкрито їх різнобічну культурницьку діяльність; визначено взаємовпливи та роль у розвитку й збереженні української культури. Висновки. Досліджуючи міжособистісну комунікацію М. Лисенка та О. Русова розкривається різнобічна культурницька та просвітницька діяльність митців, висвітлюються яскраві сторінки української історії, визначаються головні засади процесу національно-культурного відродження України другої половини ХІХ – початку ХХ століття. М. Лисенко та О.Русов як активні громадські діячі відіграли значну роль не тільки у популяризації та розвитку, а й у збереженні української культури. Це реалізувалося в таких напрямах їх подвижницької діяльності як фольклористичному, філологічному, видавничому та театральному. Спільною ідеологічною платформою митців стала народницька концепція, яка, власне, і визначила вектори їх співпраці в націокультурному процесі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.