ТЕАТР НЕРЕАЛІСТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ МАЙСТЕРНІ ТЕАТРАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ (ЕКМАТЕДОС)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308442Анотація
Мета статті полягає розкритті загальних концепцій та проблематики роботи в напрямі нереалістичного театру на прикладі практичної діяльності Експериментальної майстерні театральних досліджень (ЕКМАТЕДОС), що було запатентовано при факультеті сценічного мистецтва ХДАК. Методологія дослідження включає порівняльний та критичний аналіз, а також междисциплінарний та комплексний методи, якими досліджено структуру театру нереалістичного спрямування, його філософсько-естетичне підґрунтя та засади. Наукова новизна полягає в комплексному підході до аналізу театру нереалістичного спрямування не лише на основі теоретичних концепцій, а саме спираючись на власний практичний досвід, висвітлюючи нові перспективи для розвитку цього напрямі та розуміння його історичного контексту. В статті досліджено практичний досвід в рамках діяльності експериментальної майстерні та значення і вплив театру нереалістичного спрямування на сучасне театральне мистецтво України. Проявлені практичні виклики, пов'язані з режисурою, акторською майстерністю та сценографією. Висновки статті розглядають значення та можливості театру нереалістичного спрямування. Зафіксовані і проаналізовані принципи практичної роботи в цьому напрямі театрального мистецтва допомагають розкрити його потенціал як засобу вираження та рефлексії на складні та актуальні теми. Такий аналіз підкреслює значення дослідження театру нереалістичного спрямування як для академічного середовища, так і для практикуючих театральних професіоналів. Оволодіння навичками роботи в нереалістичному театрі є викликом для акторів через кілька ключових аспектів, таких як інтенсивність емоцій, технічні аспекти та філософські аспекти драматургії. Драматургія нереалістичного спрямування ставить питання про сенс і абсурдність життя, дозволяючи акторам експериментувати з формою вистави і створювати альтернативні реальності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.