Формування основ писемної мовленнєвої компетентності студентів мовних спеціальностей з використанням інтерактивних технологій
DOI:
https://doi.org/10.17721/2663-0303.2022.1.03Ключові слова:
писемна мовленнєва компетентність, студенти мовних спеціальностей, інтерактивні технології, писемне мовлення, види письмаАнотація
У статті розглянуто формування основ писемної мовленнєвої компетентності студентів мовних спеціальностей за допомогою інтерактивних технологій. Проаналізовано наукові підходи до поняття «писемне мовлення» та визначено сутнісні характеристики письма в процесі навчання англійської мови студентів мовних спеціальностей. На основі критичного аналізу психолого-педагогічної та методичної літератури детально охарактеризовано інтерактивні технології. Визначено особливості використання інтерактивних технологій у навчанні письма студентів мовних спеціальностей та доведено важливість їх використання. Особливості навчально-методичної роботи побудовані на основі врахування вікових, психологічних особливостей студентів мовних спеціальностей. Визначено вимоги до вправ для формування основ англомовної писемної мовленнєвої компетентності. Представлено розроблений комплекс вправ для формування основ писемної мовленнєвої компетентності, на основі вивчення визначень, основних ознак та класифікації інтерактивних технологій, спрямованих на розвиток писемних умінь написання, редагування та корегування тексту на різних етапах його створення. Проаналізовано компоненти інтерактивних технологій, а саме: ціннісний, діяльнісний та процесуальний, які поступово реалізуються відповідно на підготовчому, тренувальному та самостійному етапах навчання писемного мовлення.
Посилання
Byriuk, O. (2003). Formuvannia sotsiokulturnoi kompetentsii maibutnikh uchyteliv zasobamy anhlomovnykh publitsystychnykh tekstiv. Visnyk ZhDPU, Vyp. 12, 157-159. Zhytomyr: Vyd. tsentr ZhDPU.
Kovalenko, O. (2006). Pro vyvchennia inozemnykh mov u 2006-2007 n.r. Metodychni rekomendatsii. Inozemni movy v navchalnykh zakladakh, №3, 6-12.
Kolodko, T. (2004). Pedahohichni umovy efektyvnoho formuvannia sotsiokulturnoi kompetentsii uchniv u protsesi vyvchennia inozemnoi movy. Naukovi zapysky: Zb. nauk. Prats, Vyp. 57. 54-63. K.: NPU.
Khomiak, A. (2008). Osobystisno-diialnisnyi pidkhid yak vazhlyva umova formuvannia komunikatyvnoi kompetentnosti uchniv u protsesi vyvchennia anhliiskoi movy. Molod i rynok, № 2 (37), 129-134.
Nikolaieva S. Yu., Bihich O.B. (2002). Metodyka navchannia inozemnykh mov u serednikh navchalnykh zakladakh. K.: Lenvit.
Pobirchenko, N. (2004). Interaktyvne navchannia v systemi novykh osvitnikh tekhnolohii. Pochatkova shkola, №10. 8-10.
Symonenko N. (2005). Interaktyvni metody v humanitarnii osviti. Upravlinnia shkoloiu, № 34, S.18-21.
Varzatska, L. (2005). Interaktyvni metody navchannia: linhvodydaktychni zasady. Dyvoslovo, № 2. 5-19.
Zhylko N.M. The United States of America (2003). Navchalnyi posibnyk do kursu «Krainoznavstva». Nizhyn: Vydavnytstvo NDPU.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Політика охорони авторських прав відповідно до умов ліцензії: Creative Commons Attribution-NonCommercial (Атрибуція-Некомерційне використання) 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Автори, що публікують свої статті в журналі "Ars Linguodidacticae" (журналі відкритого доступу) зберігають за собою такі права:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї статті та надають журналу "Ars Linguodidacticae" право першої публікації рукопису своєї статті на умовах ліцензії Creative Commons (CC BY-NC 4.0) Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на автора оригінальної роботи та першу оригінальну публікацію в журналі "Ars Linguodidacticae". Інформація про збереження права на авторство надається на титульній сторінці статті.
- Автори зберігають за собою право укладати окремі угоди на неексклюзивне розповсюдження своєї статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі "Ars Linguodidacticae" (наприклад, розміщувати статтю в електронних бібліотеках, архівах та каталогах або публікувати у складі інститутських збірників та монографій), за умови обов'язкового повного посилання на першу оригінальну публікацію в журналі "Ars Linguodidacticae".
- Політика журналу "Ars Linguodidacticae" дає змогу та заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському репозитарії або на персональному сайті) рукопису роботи як до її подання до редакції, так і під час її редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно позначається на оперативності й динаміці цитування статті.
Редакція журналу зберігає за собою видавничі права на:
- зверстані оригінали статей та весь номер журналу;
- оформлення журналу, а також оригінальні ілюстративні та додаткові матеріали;
- репринтні перевидання журналу в друкованому та електронному вигляді.
Політика охорони авторських прав провадиться відповідно до умов ліцензії: Creative Commons Attribution-NonCommercial (Атрибуція-Некомерційне використання) 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, прочитайте повний текст Публічної ліцензії CC BY-NC 4.0
Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.