Ділова гра як метод підвищення ефективності формування іншомовної комунікативної компетенції студентів
DOI:
https://doi.org/10.15587/2519-4984.2019.155520Ключові слова:
ділова гра, структурні елементи, комунікативна компетенція, іншомовне спілкування, мовленнєва діяльністьАнотація
В статті проаналізовані основні структурні елементи ділової гри для формування іншомовної комунікативної компетенції студентів. Доведено важливість розуміння основних структурних елементів ділової гри для її ефективного використання у процесі вивчення іноземної мови. Для ефективної організації та проведення ділових ігор у навчальному процесі визначено основні структурні елементи. Зокрема, у структурі ділової гри виділяють: мету і завдання гри; ігрову ситуацію; комплект ролей; правила гри. Специфічність підходу до організації навчально-пізнавальної діяльності студентів із використанням ділових ігор має забезпечувати розвиток та вдосконалення їхніх умінь аналізувати і досліджувати професійні ситуації та передбачати способи їх вирішення, формувати цінності та ідеали особистості, забезпечувати власну концепцію життя та вдосконалювати методи її практичної реалізації.
У процесі вивчення іноземної мови метод ділової гри має за мету навчання спілкування у ході вирішення проблем професійного характеру, а його завданнями є оволодіння комплексом навичок та умінь, достатніх і необхідних для майбутньої мовленнєвої діяльності, а також опанування мовним матеріалом, який забезпечує формування та розвиток іншомовної комунікативної компетенції. Ігрова діяльність розглядається як процес розв’язання студентами ряду професійних задач, спрямованих на досягнення загальної мети - навчання, виховання та розвитку особистості студента.
Доведено, що головною метою вивчення іноземної мови у немовному вузі має стати формування іншомовної комунікативної компетентності студентів, що передбачає використання мови як засобу спілкування у сфері майбутньої професійної діяльності. Саме на реалізацію вказаної мети і націлений процес ділової гри.
Розв'язання мовленнєвих завдань створює умови для комунікативної практики студентів у процесі гри. Комунікативна практика передбачає розвиток умінь чітко, логічно формулювати свої думки, а саме: вміти робити узагальнення на основі прикладів, проводити аналогію, оцінювати пріоритети, встановлювати причини, вести бесіду, діалог, дискусію, тобто вміти слухати, висловлюватися чітко і ясно
Посилання
- Dilovi ihry. Available at: http://pidruchniki.com/16850303/pedagogika/dilovi_igri
- Katerusha, O. P. (2009). Dilovi ihry yak zasib piznavalnoi diialnosti studentiv. Vyshcha shkola, 12, 53–60.
- Konoplenko, L. O. (2014). Tekhnolohiia orhanizatsii dilovoi hry v intehrovanomu navchanni usnoho anhlomovnoho spilkuvannia. Naukovi zapysky Natsionalnoho pedahohichnoho universytetu im. M. P. Drahomanova. Seriia: Pedahohichni ta istorychni nauky, 120, 66–73. Available at: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzped_2014_120_11
- Platov, V. Ya. (1991). Delovye igry: razrabotka, organizatsiya i provedenie. Moscow: Profizdat, 240.
- Sirienko, Yu. I. (2015). Zastosuvannia dilovoi hry yak innovatsiinoho metodu navchannia studentiv ekonomichnykh spetsialnostei u vyshchykh navchalnykh zakladakh. Hlobalni ta natsionalni problemy ekonomiky, 5, 534–537. Available at: http://global-national.in.ua/archive/5-2015/122.pdf
- Baranova, A. N. (2011). Delovye igry kak sredstvo formirovaniya interesa k obucheniyu u studentov vysshikh uchebnykh zavedeniy. Nauka і osvіta, 6, 21–24.
- Shcherban, P. M. (2004). Navchalno-pedahohichni ihry u vyshchykh navchalnykh zakladakh. Kyiv: Vyshcha shkola, 207.
- Ocheretna, N. D. (2013). Osoblyvosti zastosuvannia dilovykh ihor u protsesi vyvchennia inozemnoi movy u vyshchykh navchalnykh zakladakh. Pedahohichna osvita: teoriia i praktyka, 14, 206–210.
- Shtepa, O. H. (1996). Rolovi ihry v systemi formuvannia profesiinoi movlennievoi maisternosti pedahoha. Kyiv, 181.
- Cordell, J. (2010). Cambridge Business English Activities. Serious Fun for Business English Students. Cambridge University Press.
- Rosenberg, M. (2005). In Business. Activities to Bring Business English to life. Cambridge University Press.
- Scrivener, J. (2005). Learning Teaching: Guidebook for English Language Teachers. London: Macmillan Publishers Limited, 431.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Liudmyla Volkova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.