Реалії практичної андрагогіки в умовах пандемії COVID-19: педагогіка міграції в Україні
DOI:
https://doi.org/10.15587/2519-4984.2020.212892Ключові слова:
андрагогіка, навчання впродовж життя, міграційна педагогіка, пандемія COVID, електронний щоденникАнотація
Мета даної статті – складання рекомендацій щодо організації освіти для дорослих в умовах карантину: обмін досвідом.
У статті визначено, що освіта впродовж життя є одним з пріоритетних напрямків розвитку суспільства в усіх країнах, акцентується увага на таких потенціалах андрагогіки як сприяння соціальної адаптації дорослої людини та вирішення питань з проблем кадрової трудової міграції. Доведено, що кількість отримувачів андрагогічної освіти значно зросла в Україні, в 2014 році, з початком міграції тимчасово переміщених осіб зі східних регіонів . Обґрунтовано, що при наявності в системі перепідготовки кадрів пеціальностей з зовнішньоекономічної діяльності, буде знижена зовнішня трудова міграція. В умовах COVID-19, ефективною формою роботи стало інтерактивне спілкування шляхом електронного листування, роботи в Viber-групах та використання електронної платформи ZOOM для проведення дистанційних лекцій. Доведено, що методика роботи педагога і андрагога не є ідентичною: здобувачі освіти для дорослих і студенти ЗВО денних форм навчання є різними ментальними суб‘єктами навчання. Теорія і методологія викладання економічних дисциплін у цих двох різновидів здобувачів освіти дуже різниться. Авторами наведені результати аналізу сучасних наукових джерел, що свідчать на користь необхідності подальшого розвитку андрогогічних технологій навчання. Отримані результати з практичної андрогогіки є корисними для педагогів-практиків, андрагогів, служб зайнятості ,- особливо, на випадок форс-мажорних обставин в освіті для дорослих (COVID та інші) і для проведення якісного адміністративного контролю за освітнім процесом в екстремальних умовах або при дистанційному режимі роботи
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Iryna Deineha, Larysa Hromozdova, Valeriia Kovach
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.