Про журнал

Галузь та проблематика

Журнал "Social Work and Education" є міжнародним рецензованим журналом відкритого доступу.
"Social Work and Education" розглядає для публікації оригінальні дослідження, редакційні статті, коментарі, огляди літератури, анотації книг, результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук, дослідження, які попередньо були представлені на конференціях та інших наукових зустрічах.
Дослідження, висвітлені у даному виданні, розкривають теоретичні засади розвитку соціальної роботи в Україні та закордоном, практичні аспекти роботи фахівців соціальної сфери, міждисциплінарний характер соціальної роботи та методологічні засади професійної підготовки соціальних працівників, а також ті галузі наукового знання, що складають зміст професійної підготовки соціальних працівників, а саме: філософію освіти, історію соціальної роботи, історію освіти, соціологію, соціологію освіти, право, освітню політику, соціальну політику, управління освітою, економіку, економіку освіти.
Редакція очікує, що представлені для розгляду матеріали не були опубліковані раніше, не перебувають на розгляді в інших журналах, а також їх не було самостійно архівовано у вигляді препринтів.

Процес анонімного рецензування

Редакція журналу розглядає рукописи англійською та українською мовами.

Рукописи подаються лише в електронному вигляді. Паперові версії НЕ розглядаються. Розглядаємо файли з розширенням *.doc або *.rtf, створені в програмі MSWord або інших відповідних редакторах. Надсилати файли треба на електронну адресу, вказану наприкінці кожної сторінки сайту. Усі матеріали рукопису, включаючи текст, бібліографію, таблиці, рисунки бажано надсилати одним файлом, якщо ці елементи можливо включити у файли з розширенням *.doc або *.rtf. Графічні ілюстрації можна вставити у файл рукопису в ознайомчій версії, однак у подальшому редакція може потребувати перероблену (або оригінальну) версію графічного файлу, що може стати предметом листування після рішення про публікацію роботи.

Редакція пропонує авторам звертатися для обговорення ідеї або теми статті до написання повного тексту.

Етапи рецензування:

1. Автор надає до редакційної колегії статтю, яка відповідає вимогам журналу. Редактор журналу підтверджує відповідність статті тематиці та вимогам журналу до тижня після подання рукопису.

2. Перевірка статті на антиплагіат. Для всіх статей, що надаються на рецензування, визначається ступінь унікальності авторського тексту за допомогою відповідного програмного забезпечення (https://unicheck.com/uk-ua).

3. Подані статті будуть надіслані принаймні двом зовнішнім експертам у відповідній галузі з метою досягнення першого рішення протягом трьох місяців з моменту подачі статті. Рецензування має бути подвійним сліпим, тобто ані автори, ані рецензенти не можуть знати імен один одного.
Рецензент робить висновок про можливість друкування статті та заповнює стандартизовану форму, яка містить підсумкові рекомендації і такі пункти:

  • Прийняти без змін
  • Прийняти за умови незначних коректив/змін 
  • Внести зміни й подати повторно 
  • Відхилити

4. Якщо рецензент вказує на необхідність внесення до статті певних коректив, стаття направляється автору з пропозицією врахувати зауваження при підготовці оновленого варіанту статті або аргументовано їх спростувати. До переробленої статті автор додає листа, який містить відповіді на всі зауваження та пояснює всі зміни, які було зроблено у статті. Виправлений варіант повторно надається рецензенту для прийняття рішення й підготовки мотивованого висновку про можливість публікації.

5. Остаточне рішення щодо можливості та доцільності публікації приймається Головним редактором, а при необхідності – засіданням редакційної колегії в цілому. Редакція повідомляє авторів або про прийняття статті як такої, що не потребує переробки, або про можливість переробити статтю і подати її знову, або про відмову у публікації рукопису.

Етична політика журналу

Редакційна політика наукового журналу «Social Work and Education» спрямована на дотримання етичних норм, прийнятих міжнародною науковою спільнотою.
Діяльність редакційної колегії у цьому напрямі спирається на рекомендації Комітету з видавничої етики (Committee on Publication Ethics), а також на цінний досвід авторитетних міжнародних журналів та видавництв.
Важливою умовою прийняття статті до друку є наявність нових оригінальних наукових результатів, які раніше ніде не публікувалися.
У разі, якщо матеріали вже було опубліковано раніше, автор повинен надати редакції бібліографічну довідку про попередні публікації та обґрунтувати актуальність публікації нового варіанту, пояснивши характер доповнень і змін, внесених до останнього варіанту статті.
Будь-які суперечливі питання (фінансові, академічні, особисті та ін.) уважно розглядаються членами редакційної колегії. У разі підтвердження підозр, пов'язаних з можливим плагіатом або фальсифікацією результатів, стаття беззастережно відхиляється.

Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права без обмежень.
Усі взаємовідносини з питань видавничої етики, що виникають між авторами та редакційною колегією журналу і не врегульовані цим документом, регулюються міжнародними загальноприйнятими стандартами COPE (Committee on Publication Ethics).

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу. Під «відкритим доступом» ми розуміємо відкриття для всіх публікацій в Інтернеті, які можна читати, завантажувати, копіювати, поширювати, роздруковувати, знаходити чи приєднувати до повних текстів відповідних статей або використовувати для інших законних цілей.

Авторські права та ліцензування

Усі опубліковані статті перебувають у вільному доступі, тобто цілковито доступні на безоплатній основі. Усі статті поширюються на основі умов та положень Creative Commons Attribution 4.0 International Licence (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0).

Журнал надає дозвіл авторам статей, опублікованих у ньому, утримувати авторське право та ліцензію без будь-яких обмежень.

Автор має право: поширювати ( копіювати та повторно публікувати матеріали на будь-яких платформах чи форматах), адаптувати (поєднувати, трансформувати матеріали з будь-якою метою, у тому числі комерційною).

Утримувач ліцензії не може відкликати ці права за умови, якщо ви додержуєтеся цих умов.

За цими умовами:

Покликання на джерело - Ви маєте дати покликання на автора(ів), лінк на ліцензію та вказати, якщо було зроблено зміни.

Жодних додаткових обмежень - Ви не маєте жодного права накладати будь-які юридичні обмеження чи застосовувати технічні інструменти, що юридично обмежують права інших осіб у поводженні з цими матеріалами.

Учасник

Усіх осіб, які зробили внесок в представлене дослідження, але не відповідають критеріям авторства, слід згадати у розділі «Висловлення подяки». Приклади осіб, яким може бути висловлена подяка, включають тих, хто надав технічну допомогу, допоміг з написанням тексту. Подяку також висловлюють керівникам кафедри або відділу, які надавали загальну підтримку.

Вартість публікації

Публікація статті, розміщення її на сайті журналу, індексація у наукометричних базах фінансується автором статті.