ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДО ЗАПОБІГАННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Ключові слова:
професійна підготовка, соціальний працівник, торгівля людьми, захист прав людини, запобігання торгівлі людьми, профілактична робота.Анотація
У статті розкрито соціальне значення та гостру необхідність профілактичної соціально-педагогічної роботи по запобіганню торгівлі людьми в Україні. Виявлено наявність недостатньої кваліфікаційної підготовки соціальних працівників для роботи з різними категоріями «груп ризику», особливо з молоддю, і відповідно визначено, що одним із важливих завдань професійної підготовки майбутніх працівників соціальної сфери на сучасному етапі розвитку українського суспільства є належна організація освітньої підготовки студентів з питань профілактики торгівлі людьми як одного із важливих напрямів протидії цьому грубому порушенню прав людини. Представлено можливості такого навчання на прикладі підготовки майбутніх соціальних працівників у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя у межах навчальної дисципліни під назвою «Запобігання торгівлі людьми». Курс розрахований на 90 годин, з яких 14 годин відводиться для проведення лекційних занять, 16 годин – для практичних занять, 60 годин – для самостійної роботи студентів. Вид підсумкового контролю – залік.. Навчальна дисципліна включає два змістових модулі. Перший – присвячений теоретичним основам проблеми торгівлі людьми як порушенню прав людини. Другий – профілактиці торгівлі людьми, де виділено підходи, принципи, соціально-педагогічні умови превентивної роботи, а також взаємодію між різними суб’єктами діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Виявлено, що у процесі такого навчання майбутні соціальні працівники опановують методики та технології профілактичної роботи з різними цільовими групами, визначають коло потенційних партнерів та сферу їх компетенції у професійній взаємодії щодо запобігання торгівлі людьми.Посилання
Добрина О.А., БасоваТ.В. Диагностическая школа в социальной работе : оценка гуманистического потенциала / О.А.Добрина, Т.В.Басова // Международный научний журнал «Интерактивная наука. -2017. - №11. – С. 102-103. – DOI 10. 21661/r – 116841.
Запобігання торгівлі людьми в системі професійно-технічної освіти : навч.-метод.посібник / І.Д.Звєрєва, Р.М.Зеленський, Н.С.Калашник та ін.; Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна». – К.: Україна, 2008. – 284 с.
Звіт дослідження рівня обізнаності з явищем торгівлі людьми. – К.: Представництво МОМ в Укаїні, 2011. – 82 с.
Енциклопедія для фахівців соціальної сфери / за заг. ред. проф. І.Д.Звєрєвої. – Київ, Сімферополь: Універсум, 2012. -536 с.
Ковальчук Л.Г. Соціально-педагогічні умови профілактики торгівлі дітьми: автореф. дис. на здоб. наук. ступ. кандидата пед. наук: !3.00.05 – соціальна педагогіка / Людмила Ковальчук; Інститут проблем виховання АПН України. – Київ, 2010. – 20 с.
Лукашевич М.П., Семигіна Т.В. Соціальна робота (теорія і практика): підручник /М.П.Лукашевич, Т.В.Семигіна. –К.: Каравела, 2009. – 368 с.
Моніторинг виконання Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2010 року та проблемні питання підготовки нової програми / заг. ред. К.Б.Левченко. – К.: 2010. – 32 с.
Моніторинг виконання Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2010 року / заг. ред. К.Б.Левченко. – К.: Агентство «Україна», 2010. – 80 с.
Річний звіт Центру «Ла Страда-Україна» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://la-strada.org.ua.
Соціальна профілактика торгівлі людьми: навч.-методичний посібник / за ред. К.Б.Левченко, І.М.Трубавіної. – К.: Агентство «Україна», 2007. – 352 с.
Статистика справ постраждалих від торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://en.stoptrafficksng.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Антоніна Конончук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).