ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИДІВ НАСИЛЬСТВА У СТОСУНКАХ МОЛОДОЇ СІМ’Ї
Ключові слова:
сім’я, молода сім’я, насильство, види насильства, характеристики видів насильства.Анотація
Актуальність профілактики насильства у стосунках диктується значними його проявами. З метою профілактики розроблено законодавче забезпечення та ініціюються наукові дослідження. Детальний огляд проблеми передбачає розгляд видових характеристик до насильства у сімейних стосунках, оскільки кожен із них має свої ознаки. Фізичне, економічне, психологічне, сексуальне насильство має різні ступінь прояву в сімейних стосунках, причини і наслідки. Методологічний підхід, що базується на оптимальній вибірці респондентів, та аналіз суджень молодих пар щодо видів насильства на основі проведеного анкетування свідчить про загальні тенденції в ставленні молоді до цього явища у сімейних стосунках. Зроблені висновки щодо необхідності здійснення профілактики проявів насильства стосуються всіх його видів, проте неоднаковою мірою через різну ступінь вираження. Основні особливості та закономірності прояву видового різноманіття насильства у сімейних стосунках дають змогу запобігати насильству. Це і передбачає побудову майбутніх перспективних досліджень, що стосуються вираження насильства залежно від статі, віку, часу спільного проживання молодої пари.Посилання
Віктимологічні аспекти загальної профілактики статевих злочинів в сім’ях, які вчиняються по відношенню до неповнолітніх потерпілих : науково-методичні рекомендації / [за заг. ред. Н. Ю. Волянюк]. – Київ ; Рівне, 2009. – 126 с.
Говорун Т. Гендерні ризики економічного насильства [Текст] / Тамара Говорун // Дитинство без насилля: суспільство, школа і сім'я на захисті прав дітей : збірник матеріалів Міжнар. наук.-практ. конф., 29–30 квіт. 2014 р. / ТНПУ ; [за заг. ред. О. Кікінежді]. – Тернопіль : [Стереоарт], 2014. – С. 12–14. – Бібліогр. в кінці ст.
Дубік А. Насильство над жінками в сім’ї та шляхи його подолання / А.Дубік, А. Кріпович // Соціальна робота і психологія. – 2014. – С. 44–52.
Кочемировська О. Ефективне запобігання та реагування на випадки насильства в сім’ї : методичний посібник / О. Кочемировська, Д. Стрейстяну, Г. Христова ; за заг. ред.: С. Павлишин, Г. Христова. – Запоріжжя : Друкарський світ, 2010. – 364 с.
Лавріненко Н. Феномен насильства стосовно жінок у сучасному українському суспільстві. / Н. Лавріненко. – Соціологія: теорія, методи, маркетинг. – 1998. – № 4–5. – С. 130–137.
Молода сім’я України 90-х. – К. : А.Л.Д., 1996. – 104 с.
Практичний досвід роLботи спеціалістів спеціалізованих служб та партнерських організацій Київського міського центру соціальних служб для молоді / упоряд. К. С. Шендеровський. – Київ : ДЦССМ, 2003. – 384 с.
Синягина Н.Ю. Психолого¬-педагогическая коррекция детско--родитель¬ ских отношений / Н. Ю. Синягина. – ¬ М. : Гуманист. издат. центр ВЛАДОС, 2001. ¬ – 96 с.
Соколова Е. Насилие в отнешении женщин в фактах и цифрах 2010. : [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http :// , /inf_mat.php.
Ціна сімейного насильства // Юридичний вісник України. – Загальнонаціональна правова газета, 2010. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://yurincom.com/ua/yuridichnyi_visnyk_ukrainy/overview/?id=2248.
Чернобровкіна В. Досвід перенесеного психологічного насилля як чинник формування порушеної психологічної межі особистості/ В. Чернобровкіна // Дитинство без насилля: суспільство, школа, сім’я на захист прав дітей : збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції, Тернопіль, 29-30 квітня 2014 р. / ТНПУ ім. В. Гнатюка ; [за заг. ред. О.Кікінежді. – Тернопіль, 2014. – С. 609–611.
Якубов В. М. Необхідність формування ефективного національного механізму соціального захисту молодої сім’ї в Україні / В. М. Якубов // Соціально-правовий захист молоді : збірник наукових статей / за ред.: І. В. Козубовська, В. М. Великий. – Ужгород, 2002.– С. 302.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Andriy Parfanovich
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).