ВИХОВАННЯ В МОЛОДІ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН ЯК ВАЖЛИВИЙ НАПРЯМ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА
Ключові слова:
полікультурне середовище, культура міжетнічних відносин, молодь, соціальний педагог, міжетнічна компетентність.Анотація
У статті обґрунтовано актуальність проблеми виховання у молоді культури міжетнічних відносин, розглянуто зміст та специфіку її розв’язання. На основі аналізу методологічних концепцій виокремлено компетентнісний, середовищний та системний загальнонаукові підходи до виховання молоді в полікультурному середовищі. Виявлено, що метою виховання культури міжетнічних відносин є налагодження механізмів підтримки демократичних принципів у міжетнічному діалозі та впровадження моделі мультикультурної демократії. Обґрунтовано ідею про те, що до основних принципів виховання у молоді культури міжетнічних відносин належать принцип культуровідповідності та принцип полікультурності. Доведено, що професійна діяльність соціального педагога в поліетнічному середовищі неможлива без знань культурних відмінностей, релігії та традицій представників етносів, які проживають на території України.Посилання
Бацевич, Ф. С. (2007). Словник термінів міжкультурної комунікації. Добіра. 207.
Болгаріна, В. (2002). Культура і полікультурна освіта. Шлях освіти. (1), 2–6.
Воротняк, Л. І. (2008). Особливості педагогічної технології формування полікультурної компетенції магістрів у вищих педагогічних навчальних закладах. Педагогічний дискурс. (3), 48–53.
Грива, О. А. (2005). Соціально-педагогічні основи формування толерантності у дітей та молоді в умовах полікультурного середовища: монографія. К., ПАРАПАН, 228.
Гуренко, О. І. (2014). Полікультурна освіта майбутніх соціальних педагогів: теоретико-методичний аспект: монографія. Бердянськ. 588.
Дрожжина, С. В. (2005). Культурна політика сучасної полікультурної України: соціально-філософський та правовий аспекти: монографія. Донецьк, 196.
Рябова, Ю. М. (2013). Структура професійної діяльності соціальних працівників у багатонаціональному середовищі. «Ольвійський форум – 2013: стратегії країни Причорноморського регіону в геополітичному просторі». Миколаїв, Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 39–40.
Солодка, А. (2005). Полікультурне виховання та освіта – крок до інтеграції освіти України в єдиний загальнокультурний простір. Миколаїв, МДУ, 212–217.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Nataliya Oleksiuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).