ВИХОВАННЯ В МОЛОДІ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН ЯК ВАЖЛИВИЙ НАПРЯМ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

Автор(и)

  • Nataliya Oleksiuk Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Україна https://orcid.org/0000-0002-1538-1470

Ключові слова:

полікультурне середовище, культура міжетнічних відносин, молодь, соціальний педагог, міжетнічна компетентність.

Анотація

У статті обґрунтовано актуальність проблеми виховання у молоді культури міжетнічних відносин, розглянуто зміст та специфіку її розв’язання. На основі аналізу методологічних концепцій виокремлено компетентнісний, середовищний та системний загальнонаукові підходи до виховання молоді в полікультурному середовищі. Виявлено, що метою виховання культури міжетнічних відносин є налагодження механізмів підтримки демократичних принципів у міжетнічному діалозі та впровадження моделі мультикультурної демократії. Обґрунтовано ідею про те, що до основних принципів виховання у молоді культури міжетнічних відносин належать принцип культуровідповідності та принцип полікультурності. Доведено, що професійна діяльність соціального педагога в поліетнічному середовищі неможлива без знань культурних відмінностей, релігії та традицій представників етносів, які проживають на території України.

Біографія автора

Nataliya Oleksiuk, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

доктор педагогічних наук, професор, кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи,

Посилання

Бацевич, Ф. С. (2007). Словник термінів міжкультурної комунікації. Добіра. 207.

Болгаріна, В. (2002). Культура і полікультурна освіта. Шлях освіти. (1), 2–6.

Воротняк, Л. І. (2008). Особливості педагогічної технології формування полікультурної компетенції магістрів у вищих педагогічних навчальних закладах. Педагогічний дискурс. (3), 48–53.

Грива, О. А. (2005). Соціально-педагогічні основи формування толерантності у дітей та молоді в умовах полікультурного середовища: монографія. К., ПАРАПАН, 228.

Гуренко, О. І. (2014). Полікультурна освіта майбутніх соціальних педагогів: теоретико-методичний аспект: монографія. Бердянськ. 588.

Дрожжина, С. В. (2005). Культурна політика сучасної полікультурної України: соціально-філософський та правовий аспекти: монографія. Донецьк, 196.

Рябова, Ю. М. (2013). Структура професійної діяльності соціальних працівників у багатонаціональному середовищі. «Ольвійський форум – 2013: стратегії країни Причорноморського регіону в геополітичному просторі». Миколаїв, Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 39–40.

Солодка, А. (2005). Полікультурне виховання та освіта – крок до інтеграції освіти України в єдиний загальнокультурний простір. Миколаїв, МДУ, 212–217.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-12-19

Як цитувати

Oleksiuk, N. (2017). ВИХОВАННЯ В МОЛОДІ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН ЯК ВАЖЛИВИЙ НАПРЯМ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА. Social Work and Education, 4(2), 23–32. вилучено із https://journals.uran.ua/swe/article/view/118971

Номер

Розділ

RECENT ISSUES IN SOCIAL WORK EDUCATION