ПРОБЛЕМА БІДНОСТІ: СОЦІАЛЬНИЙ КОНТЕКСТ
Ключові слова:
населення, бідність, рівень життя, низький дохід, заробітна плата, зайнятість.Анотація
Бідність, як глобальне соціальне явище, існує в усіх країнах світу, і Україна – не виняток. Проблема бідності – це надзвичайно актуальна проблема та тема сучасності, тому що в умовах бідності живе в нашій країні кожна четверта людина. Бідність – це неможливість внаслідок нестачі коштів підтримувати спосіб життя, притаманний конкретному суспільству в конкретний період часу. Це означає, що бідні верстви населення не можуть відповідно харчуватися, оплачувати житло та комунальні послуги, лікуватися та відпочивати, вчитися самі та забезпечити оплату навчання своїм дітям. Головною причиною бідності населення є низький рівень доходів. Бідність визначається як неможливість через відсутність коштів підтримувати спосіб життя, притаманний конкретному суспільству, в конкретний період часу. До бідних верств суспільства належать ті, хто не з власної волі позбавлений необхідного: нормального житла, їжі, одягу, здоров'я, можливості здобувати освіту. Проблема бідності настільки актуальна, що до неї зводяться багато інших проблем. З бідністю прямо пов’язані питання демографії, зайнятості населення, безробіття; бідність має безпосередній вплив на здоров’я населення, рівень утворення й культуру громадян, їх виховання, соціалізацію й моральність, вона є одним із факторів, які гальмують розвиток науки. Бідність сприяє дегуманізації людських відносин, зростанню злочинності й тероризму, призводить до зниження рівня і якості життя. Вона специфічно впливає на політичні відносини, реалізацію державної політики на всіх рівнях, гальмує становлення цивільного суспільства.Посилання
Вербицька, Г. Л. (2001). Проблеми бідності та рівня життя населення в Україні. К.: Реєстр, 245.
Коваленко, Н. В. (2010). Бідність як соціально-економчна категорія. Київ : Освіта, 235.
Красун, А. (2008). Бідність в Україні та шляхи її подолання. Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку. (20), 81–85.
Лібанова, Е. , Палій, О. (2004). Ринок праці та соціальний захист: навч. посіб. із соціальної політики. К. : Основа, 255.
Страшун, Б. А. (1996). Конституционное (государственное) право зарубежных стран. М. :Грант, (1-2).
Стрижак, О. О.(2001). Бідність як соціально-економічна проблема сучасного суспільства. Х. :Реєстр, 145.
Тарасенко, Г. Д. (2001). Дещо про базові причини бідності. К. :Свічадо, 190.
Черенько, Л. (2007). Бідність в Україні: тенденції та особливості прояву. К.: Праця, 21.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Halyna Oliynyk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).