СОЦІAЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ МОЛОДІЖНОГО ДОЗВІЛЛЯ
Ключові слова:
cоціально-педагогічна діяльність, дозвіллєва діяльність, культура дозвілля, сфера молодіжногот дозвілля.Анотація
У статті здійснено теоретичний аналіз наукових підходів до трактування сутності поняття «соціально-педагогічна діяльність», «дозвіллєва діяльність», «культура дозвілля». Виокремлено основні напрями соціально-педагогічної діяльності, а саме: соціальна профілактика, соціальна реабілітація, соціокультурна анімація, організація дозвілля, соціальне обслуговування. Дослідженням визначено, що соціально-педагогічна цінність дозвіллєвої діяльності полягає в тому, що вона стимулює розвиток творчих здібностей молоді, сприяє формуванню нових якостей та здібностей, створює сприятливі умови для самовиховання і саморозвитку. Соціально-педагогічний підхід до організації дозвіллєвої діяльності пов'язаний з визначенням цілей діяльності суб’єктів. А головною ціллю є сформування у молодих людей «культури дозвілля». Зроблено висновки про те, що основним завданням соціальних педагогів, соціокультурних менеджерів, які покликані організовувати дозвілля, є виховання культури дозвілля молоді та культури вибору видів дозвіллєвої діяльності, сприяння у створенні оптимальних умов для життєвої реалізації кожної молодої людини.Посилання
Афанасьев Ю. Л. Социально-культурный потенциал художественной деятельности. – Львів: Світ, 1990. – 160 с.
Актуальні проблеми соціально-педагогічної роботи (модульний курс дистанційного навчання) / А.Й.Капська, О.В.Безпалько, Р.Х.Вайнола. – К.: ДЦССМ, 2002.-164 с.
Безпалько О. Поняття „соціально-педагогічна діяльність” у тезаурусі соціальної педагогіки // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету. Серія: Педагогіка. – 2003. – №4. – С.45-50.
Безпалько О.В. Соціальна педагогіка в схемах і таблицях: Навч. посібник. – К.: Логос, 2003. – 134 с.
Воловик А. Педагогіка дозвілля : підручник / А. Воловик, В. Воловик. – Харків : ХДАК, 1999. – 332 с.
Гуслякова Л.Г. Основытеориисоциальнойработы: Учебн. Пособие / Л. Г. Гуслякова, Е. И. Холостова. – М.: Просвещение, 1997. – 188 с.
Иконникова С.Н. Диалог о культуре. – Л.: Лениздат, 1987. – 205с.
Соціальна педагогіка: Підручник / За ред. А.Й.Капської. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003. – 256 с.
Соціальний педагог / Упоряд.: Т. Шаповал, Т. Гончаренко. – К.: Вид. дім «Шкіл.світ»: Вид. Л. Галіцина, 2006.– 80 с.
Соціальна педагогіка: мала енциклопедія/ За ред. І.Д.Звєрєвої. – Київ: Центр навчальної літератури, 2008. – 336 с.
Поліщук В. А. Теорія і методика підготовки соціальних педагогів в умовах неперервної освіти: дис... доктора пед. наук: 13.00.04 / Поліщук Віра Аркадіївна. – Тернопіль, 2006. – 454 с.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Г.Олійник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).