ПОТЕНЦІАЛ АКМЕОЛОГІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АКЦЕНТИ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2520-6230.20.1.9.Ключові слова:
акмеологія, акме’ акмеологічний підхід, творчість, рівні, менеджери соціокультурної діяльності.Анотація
В статті розглянуто сутність акмеології як наукової дисципліни про досягнення найвищого рівня особистісного та професійного розвитку. Проаналізовано можливості акмеології та акмеологічного підходу для вдосконалення професійної підготовки майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності. Досліджено теоретичні та практичні питання досягнення «акме» студентами у процесі навчання у закладах вищої освіти. Основна увага зосереджена на аналізі особливостей досягнення «акме» вершин. Висвітлено можливості акмеології під час стимулювання майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності до творчості, що передбачає розширення рольового спектру на різних рівнях. Зокрема висвітлено особливості розвитку творчості студентів спеціальності 028 Менеджмент соціокультурної діяльності на ціннісно-світоглядному, когнітивному, перцептивно-афективному та діяльнісно-поведінковому рівнях.Посилання
Архипова, С. П. (2009). Основи акмеології: навч. посіб.: Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. Черкаси : ЧНУ, 128.
Бодалев, А. А. (1995) О феномене акме и некоторых закономерностях его формирования и развития. Мир психологии. №3. С. 113–119.
Вознюк, О. В. (2010). Акме-синергетичний підхід до формування творчої особистості. Акмеологія в Україні: теорія і практика. № 1. С. 60–67.
Вознюк, О. В., Дубасенюк О. А. (2009). Цільові орієнтири розвитку особистості у системі освіти: інтегративний підхід: Монографія. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 632.
Гладкова, В. М., Пожарський С. Д. (2007). Основи акмеології : підручник. Львів : Новий Світ-2000, 320.
Зазыкин, В. Г. (1995). Психолого-акмеологические исследования: основные понятия и категории. Основы общей и прикладной акмеологии. М. : РАГС / ВА. С. 69–85.
Ионова, Е. Н. (1997). Вальдорфская педагогіка : Генетико-методологические аспекты. Харьков: Бизнес-Информ, 300.
Кривонос, О. Б. (2002). Творчість і професійно-творчі уміння спеціаліста. Педагогічні науки. зб. наук. праць. Суми: СумДПУ, С. 285–293.
Лазарєв, М. О. (1995). Основи педагогічної творчості: Навч. посіб для педагогічних інститутів. Суми: ВВП «Мрія»-ЛТД, 212.
Пальчевський, С. С. (2008) Акмеологія: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. Київ: Кондор, 398.
Пальчевський, С. С. (2010) Акмеологія – поклик майбутнього. Акмеологія в Україні: теорія і практика. №1. С. 7–13.
Сіверс, З. (2008). Феномен творчості як базова складова акмеологічного розвитку особистості. Освіта і управління. № 1. С. 47–55.
Тарнапольський, О. Б. (2001). Питання впровадження нейрон-лінгвістичного програмування у викладанні іноземних мов. Педагогіка і психологія. № 1 (30). С. 43–49.
Федоров, В. Д. (2010). Психолінгвістичний ракурс поняття акмеології. Акмеологія в Україні: теорія і практика. № 1. С. 27–39.
Яремченко О., Міщенко М. (2000). Політичні уподобання українців як чинник впливу на політичні процеси. Політична думка. №1. С. 3–18.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Світлана Калаур, Ольга Сорока
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).