ВДОСКОНАЛЕННЯ СУБ’ЄКТНОСТІ ЯК ЗАСОБУ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО СОЦІАЛЬНОГО ПРАЦІВНИКА: РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2520-6230.20.1.11Ключові слова:
суб’єктність, майбутні соціальні працівники, професійна підготовка, педагогічна культура, саморозвиток, результати формування.Анотація
В статті розглянуто суб’єктність, яка виступає умовою і засобом саморозвитку майбутніх фахівців соціальної сфери. Суб’єктність трактуємо як джерело та першопричину активності студентів. Вона робить майбутнього соціального працівника відповідальним за усвідомлення цілей, завдань своєї майбутньої професійної діяльності. Суб’єктність включає систему уявлень про себе як суб’єкта професійної діяльності, професійну самооцінку, професійний ідеал, усвідомлення значущості професійної діяльності. Характеристиками суб’єктності є самосвідомість, самостійність, самодіяльність, відкритість до самовдосконалення, саморозвитку, саморегуляції, самоідентифікації, самовиховання, самоосвіти, що мотивує формування педагогічної культури майбутніх соціальних працівників. Суб’єктність студентів виявлялася у потребі творчої діяльності під час навчання у ЗВО. З’ясовано, що рівень суб’єктності студентів перебуває у прямій залежності від їхньої спрямованості на формування педагогічної культури. Суб’єктність спрямована на формування ціннісних орієнтацій та ієрархії мотивів діяльності. У контексті акмеологічного підходу суб’єктна спрямованість особистості пов’язана із реалізацією життєвого плану та вдосконалення системи цільових програм.Посилання
Зарічна, О. В. (2006). Педагогічний діалог як умова розвитку суб’єктності вчителя. Професіоналізм педагога в контексті Європейського вибору України: матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., (Ялта, 25-28 вересня 2006 р.): зб. статей: Ч. 1. РВВ КНУ, С. 53–56.
Кашлев, С. С. (2005). Технология интерактивного обучения. Мн. : Белорусский верасень, 196 с.
Кобзарь, А. И. (2006). Прикладная математическая статистика. Для инженеров и научных работников. М. : ФИЗМАТЛИТ, 816 с.
Кобильченко, В. В. (2001). Формування особистості як психолого-педагогічна проблема. Нові технології навчання. Вип. 31. С. 3–12.
Копіца, О. І. (2004). Діалогічна взаємодія у вищій школі. Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: зб. наук. праць. Київ-Запоріжжя. Вип. 33. С. 49–53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Андріана Келемен
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).