Cоціальна робота благодійних організацій для бездомних у Cилезії (Польща)

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.25128/2520-6230.22.3.9

Ключові слова:

благодійна організація, клієнт, бездомність, соціальна допомога, соціальна робота, волонтери, контракт соціальний

Анотація

Незважаючи на вступ людства в наступне тисячоліття і помітний прогрес цивілізації в багатьох сферах, основні екзистенціальні проблеми населення світу не тільки не вдалося вирішити, але виявилося їх динамічний розвиток. Однією з них виявляється житлова проблема, коли мільйони людей у світі продовжують вегетувати без житла. За даними комісії Iustitia et Pax, наприкінці минулого століття майже п'ята частина населення світу була позбавлена гідних житлових умов.і майже половина населення світу жила в нетрях або гетто великих міст в умовах, негідних людини. У наш час безпритульність стала важливою соціальною проблемою, яка причинно-наслідково переплітається з безробіттям, бідністю та багатьма іншими патологіями, такими як алкоголізм, наркоманія, венеричні захворювання та ВІЛ, розпад сімей і злочинність.У глобальному масштабі проблему загострюють епідемії (Covid-19), воєнні катаклізми та масове переміщення людей. Феномен бездомності зустрічається як у бідних, так і в багатих суспільствах, будучи предметом дослідницького інтересу в таких дисциплінах, як соціологія, економіка, право, психологія, соціальна політика або соціальна робота.Фахівці з різних дисциплін намагаються називати цю проблему по-різному, але десятки представлених визначень не змінюють того факту, що поняття бездомності загалом є зрозумілим у соціальному сприйнятті, тому автор вирішив опустити численні визначення та типології бездомності. явище, як не дуже корисне в припущенні цього дослідження,сприйняття бездомності як заперечення основних прав людини, тобто. права мати стабільне та безпечне місце існування. Основним припущенням тут є спроба показати та оцінити роботу соціальних служб у конкретних польських умовах.Основною проблемою дослідження для автора є відповідь на питання, чи справляються три вибрані благодійні організації з поточною соціально-політичною та економічною ситуацією.

Біографія автора

Ремігіуш Ратайчак, Католицький університет м. Ружомберок

PhD, Педагогічний факультет

Посилання

Benedykt, X. V. I. (2010). Verbum Domini. Libreria Editrice Vaticana.

Caritas Archdiocese Katowice/ (2022). URL: https://katowice.caritas.pl/

Encyklopedia Organizacji i Zarządzania. (1981). Warszawa: Książka i Wiedza. 282.

Głód, F. (2008). Bezdomni: psychologiczno-pastoralna analiza życia, osobowości i próba resocjalizacji (Vol. 68). Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

Ratajczak, R. (2015). Praca socjalna z bezdomnymi w środowisko wielkomiejskim świadczona przez MOPS-Katowice Studia Scientifica Facultatis Pedagogicae Universitas Catholica Rużomberok.

Słownik Pojęć Ekonomicznych.(1995). Wystawiam fakturę VAT. 304.

Śledzianowski, J. (2006). Zdrowie bezdomnych, Zarząd Główny Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Kielce.

Brother Albert's Aid Society. (2022). URL: https://www.bratalbert.wroclaw.pl/about-us-in-english

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-09-30

Як цитувати

Ратайчак, Р. . (2022). Cоціальна робота благодійних організацій для бездомних у Cилезії (Польща). Social Work and Education, 9(3), 434–443. https://doi.org/10.25128/2520-6230.22.3.9

Номер

Розділ

RECENT ISSUES IN SOCIAL WORK