Особливості соціальної роботи з біженцями в часі воєнного конфлікту

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.25128/2520-6230.23.4.1

Ключові слова:

міграція, міжнародна міграція, мігрант, іноземець, біженець, ізгой, соціальна робота з мігрантами

Анотація

У статті аналізуються особливості проблематики міграції біженців в часі війни на Україні. Мета статті полягає в необхідності проведення вчасної соціальної допомоги мігрантам в Словаччині. Метою статті є проаналізувати міграцію та подальшу інтеграцію українських біженців у Словаччині під час воєнного конфлікту в Україні через призму соціальної роботи. Дана стаття складається з двох частин. Перша частина присвячена міграції українських біженців у Словаччині під час воєнного конфлікту в Україні: здійснено аналіз міграції як вимушеної у Словаччину; висвітлено питання інтеграції біженців у рамках військового конфлікту та проблеми адаптації біженців у Словаччині з точки зору соціальної роботи. У другій частині статті представлено дослідницький проект, спрямований на з’ясування проблем, з якими стикаються біженці з України в Словаччині. Частиною кількісного дослідження був аналіз потреб біженців з України, які прибули до Словаччини через військовий конфлікт. Тема дослідження стає особливо актуальною у світлі подій, що відбуваються в Україні сьогодні. Масштаби вимушеної міграції є явищем, яке також можна спостерігати в Словаччині. Мігранти та їх родини потребують соціальної допомоги, надання якої можливе за умови функціонування мережі міжнародних інституцій соціальної роботи, які враховують поточну ситуацію та її особливості. На сьогоднішній день органи соціального захисту населення проводять багатопланову роботу з переселенцями. Соціальні працівники допомагають кожній особі, яка звернулася, вирішити особисті соціальні, економічні, правові й інші проблеми, сприяють створенню або відновленню необхідних соціальних зв'язків. Предметом аналізу є загальнодоступні нормативні документи та результати міжнародних досліджень. Ці проблеми вже неодноразово обговорювалися на міжнародних форумах і з цих проблем виникла міжнародна співпраця. Надзвичайно вагомий внесок в організацію такої співпраці зробили Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародна організація з міграції та Організація з безпеки та співробітництва в Європі.

Біографії авторів

Беата БАЛОГОВА, Пряшівський університет в м. Пряшів

професорка, деканка Філософського факультету, Пряшівський університет в м. Пряшів, Словаччина

Юлія КОВАЛЬЧУК, Пряшівський університет в м. Пряшеві

доктор філософії, аспірантка Пряшівського університету в м. Пряшеві, Словаччина

Посилання

Балогова, Б. (2016). Компендіум соціальної роботи для магістра. Пряшів: Акцепт Прінт. С. 40-62. [Balogova, B. (2016). Compendium of Social Work for Master's Degree Study. Presov: Pavol. S. 40-62.].

Бек, У. (2014). Кохання на відстані. Форми життя в глобальну епоху. Прага: Слон. С. 67. [Bek, U. (2014). Kochana na vidstani. Formy zhytia v hlobalnu epochu. Praha: Slon. P. 67.].

Девіс, Н. (2000). Європа, історія. Оксфорд університет. С. 145-162. [Devis, H. (2000). Europe, history. Oxford university. P. 145-162.].

Дупкала, Р. (2016). Фантом імміграції. Конфлікт чи діалог культур у контексті аксіологічного плюралізму. Пряшів: Експрес-друк Пряшів. С. 10-42. [Dupkala, R. (2016). Fantom imigracii. Konflikt chy dialog kultur u kontexte axiolohichnoho pluralizmu. Priashiv: Expres-druk Priashiv. S. 10-42.].

Міжнародна організація з міграції. Основні терміни у сфері міграції та інтеграції іноземців. [цит. 2020-12-09]. Доступно з: http://www.iom.sk/sk/pre-media/pojmy-o-migracii. [Mizhnarodna orhanizacia z migracii. Osnovni terminy u sferi migracii ta integracii inozemciv [online]. [cit. 2020-12-09]. URL: http://www.iom.sk/sk/pre-media/pojmy-o-migracii.].

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-30

Як цитувати

БАЛОГОВА, Б., & КОВАЛЬЧУК, Ю. (2023). Особливості соціальної роботи з біженцями в часі воєнного конфлікту. Social Work and Education, 10(4), 429–437. https://doi.org/10.25128/2520-6230.23.4.1

Номер

Розділ

RECENT ISSUES IN SOCIAL WORK