ПРОБЛЕМА СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ ОСІБ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
Ключові слова:
соціальна робота, соціальний супровідАнотація
Про затримку психічного розвитку, як про особливе порушення загального розвитку особи в нашій кpaїні стало відомо порівняно недавно. На початку восьмидесятих років минулого століття почали запроваджувати спеціальне навчання для такої категорії школярів. У нашій країні розумову відсталість вважають хворобою: усі громадяни України, котрі отримали офіційний статус інваліда у зв'язку з розумовою відсталістю, перебувають на обов'язковому обліку у психоневрологічних диспансерах. Протягом останніх років спостерігається значне зростання поширеності психічних розладів у дитячому віці - 8% до 6-7 років. Вагому частку серед психічних розладів дитячого віку займає межова психічна патологія, межові порушення інтелектуального розвитку дитини, які не є регресивними та піддаються корекції. Ключові слова: особи із затримкою у розвитку, соціальний супровід, розумова відсталість.Посилання
Актуальні проблеми психології. Т. ІV. – Вип. 5: Психологія розвитку дошкільника. Збірник наукових статей / За ред. проф. С.Д.Максименка та канд. психол. наук С.О.Ладивір. – Київ, 2008.- 304 с.
Бастун Н „Педагогіка тренування” як засіб соціалізації осіб з інтелектуальною недостатністю:Інституту психології ім. Г. Костюка АПН України http://www.politik.org.ua
Вдовиченко І.В. Соціалізація розумово відсталих дітей-сиріт Актуальні проблеми навчання та виховання людей з особливими потребами: 36. наукових праць. - К.: Університет "Україна", 2014. - 448 с.
Витяг із проекту Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку від 2012 р
Діагностика та корекція агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.І. Шебанова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2012. — 18 с. — укp.
Джуринська С.М. Показники нервово-психічного розвитку дошкільників м. Києва: Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, м. Київ
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Ганна Омельчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).