ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ У СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Ключові слова:
старшокласники, гендерна культураАнотація
Історія стосунків статей, історія законного і незаконного кохання, шлюбу, різноманітних форм, звичаїв і традицій міжстатевого спілкування, вираження почуттів та реалізації сексуальної енергії – це найважливіша сторона суспільного буття людей, важлива складова формування гендерної культури, на яку чинять вплив релігія, субкультурні фактори, традиції національної культури. З цієї різноманітності інтересів у всі часи випливала різноманітність статевих стосунків, моральних поглядів і постулатів. Аналізуючи історію розвитку школи, як основного інституту формування гендерної культури і виховання в перших цивілізаціях, варто зазначити, що в переважній більшості країн Стародавнього Сходу та Стародавній Греції дівчата були позбавлені можливості здобувати освіту. Відповідно до становища жінки в Афінах, дівчата отримували домашнє виховання під наглядом матерів або інших жінок на жіночій половині будинку-гінекеї. Тут вони здобували елементарні навички рукоділля, гри на музичному інструменті, інколи читання та письма. Гуманізм XVI ст. змінив середньовічне ставлення до жінки, принаймні до представниць з вищих соціальних прошарків. Уперше в історії чоловіки визнали необхідність жіночої освіти. По-новому зазвучала ідея рівної освіти для обох статей в епоху Просвітництва та в період Великої французької революції (1789-1794). Причину відсталості жінок французький просвітитель К. А. Гельвецій (1715-1771) вбачав у тому суспільному становищі, яке вони займають. Інтерес до жіночої освіти не втрачений був і в період українського Ренесансу. Про це у 1652 році писав Павло Алепський: «Мало не всі українці і більша частина їх жінок і дочок уміють читати… Черниці Вознесенського монастиря, найбільш із заможних і значних родин, усі були не тільки письменні, а й навіть високоосвічені і самі писали багато наукових та інших творівПосилання
Астоянц М.С. Социальная инклюзия: попытка концептуализации и операционализации понятия / М. С. Астоянц, И. Г. Россихина [Електронний ресурс] : Режим доступу : http:// rspu.edu.ru
Відкрите досьє з інклюзивної освіти. За матеріалами ЮНЕСКО / [Електронний ресурс] : Режим доступу : http: ussf.kiev.ua
Даниленко Л.І. Управління інклюзивною школою на засадах менеджменту освітніх інновацій / Інклюзивна школа: особливості організації та управління: навчально – методичний посібник / кол. Авторів : Колупаєва А.А., Найда Ю.М., Софій Н.З. та ін.; за заг.ред. Даниленко Л.І. – К.:2007. – 128 с.
Колупаєва А.А. Досвід реалізації інклюзивної освіти в країнах Європи / А.А. Колупаєва // Педагогічні основи інтегрування школярів з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітні навчальні заклади. – К.: Педагогічна думка, 2007 р. – 458 с.
Софій Н. З. Концептуальні аспекти інклюзивної освіти / Н. З. Софій / Інклюзивна школа : особливості організації та управління : навчально–методичний посібник / кол.:авторів : Колупаєва А.А., Найда Ю.М., Софій Н.З. та ін.; за заг. ред. Даниленко Л.І. – К.:2007. – 128 с.
Спільний звіт стосовно соціальної інклюзії. – Європейська Комісія, 2004.
Hale J. B. Response to Intervention : Guidelines for Parents and Practitioners [Електронний ресурс] : Режим доступу : www.wrightslaw.com/idea/art/RtI.hale.pdf
Response-to-Instruction and Universal Design for Learning: How Might They Intersect in the General Education Classroom? / N. Strangeman et al. 2006. [Електронний ресурс] : Режим доступу :: http://www.ldonline.org/ aRtIcle/13002/.
Wedell K. Dilemmas in the quest for inclusion // British Journal of Special Education. 2005. – Vol. 32, № 1. – Р. 3–11.
Wedell K. Confusion about inclusion: patching up or system change? // Ibid. 2008. – Vol. 35, № 3. – Р. 127–135.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Оксана Скобель
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).