ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ОВОЛОДІННЯ ОСОБИСТІСТЮ СОЦІАЛЬНИМ ДОСВІДОМ
Ключові слова:
патріотизм, патріотичне вихованняАнотація
Найважливішою сферою людської діяльності є наука. Вона є культурною домінантою нашого часу, має потужний потенціал для якісного перетворення людини і світу, і тому на ній лежить відповідальність за подальший розвиток людства (В.В.Кізіма, В.І.Онопрієнко, Н.Ю.Теппер, Л.В.Шеєнко та ін.). Важливою складовою наукової системи є педагогіка, предметом якої є виховання й розвиток особистості. Тому завжди актуальним завданням є дослідження такого складного явища, яким є педагогічна наука, її змісту, структури, рушійних сил та головних чинників розвитку, її результатів. Нова історична епоха розвитку української держави не тільки ставить нові завдання патріотичного виховання молоді, але й актуалізує необхідність осмислення й обгрунтування нових концептуальних підходів до його здійснення. Сучасне розуміння патріотизму зумовлене соціальним замовленням української держави в галузі освіти й виховання, котра конкретизується у «Державній національній програмі «Освіта» (Україна XXI століття), «Концепції виховання дітей та молоді в національній системи освіти» й «Концепції громадянського виховання особистості в умова розвитку української державності». Зокрема, щодо останнього, документу, то в ньому під патріотизмом розуміється любов до свого народу, до України [2]. Виховання молодого покоління, набуття молоддю соціальної зрілості – це один із аспектів, який вивчає соціальна педагогіка. Саме ця педагогічна наука виконує функцію цілісного систематичного аналізу молоді, досліджуючи її з позиції динамічних змін у найважливіших сферах життя: політичній, економічній, соціальній та духовній.Посилання
Боришевський М. Й. Соціально-психологічна сутність та генеза духовності особистості / М. Й. Боришевський // Збірник наукових праць Ін-ту психології ім. Г. С. Костюка АПН України. Т.ХІ. Ч.5. – К.,
– С. 50–58.
Галузинський І. А., Євтух М. Б. Педагогіка: теорія та історія: Навч. посіб. / І. А. Галузинський, М. Б. Євтух. – К.: Наша школа, 1996. – 347с.
Гапон Ю. Соціально-педагогічні основи виховання у світлі результатів соціального дослідження / Ю. Гапон // Педагогіка і психологія. – К., 2005. – №1. – С. 89-96.
Завалевський Ю. Проблеми соціально-громадянського виховання та підходи до її розв’язання в історії теоретичної думки / Ю. Завалевський // Педагогіка і психологія. – К., 2002. – №4. – С. 55-64.
Литвиненко С.А. Виховання як соціально-культурний феномен / С.А. Литвиненко // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти. – Рівне: РДГУ, 2001. – Вип. 16. – С. 80-84.
Москаленко В. Проблема виховання в контексті соціалізації особистості / В. Москаленко // Соціальна психологія. – К., 2005. – №3. – С. 20-32.
Радул В. Соціальний характер виховання / В. Радул // Шлях освіти. – К., 2004. – №3. – С. 6-9.
Татаркевич В. О счастье и совершенстве человека / В. Татаркевич. – М.: Прогресс, 1981. – 367 с.
Хорламова О. Л., Кравченко Т. В. Виховання у дітей в сім’ї патріотизму як життєвої цінності / О. Л. Хорламова, Т. В. Кравченко //Виховання патріотизму у дітей та молоді в сучасних соціально-
економічних умовах: Матер. Звітної наук.-практич. конф. – К., 1999. – С. 34–37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Віталій Кульчицький
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).