СТВОРЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ МОДЕЛІ НАДАННЯ СОЦІЛЬНИХ ПОСЛУГ У ГРОМАДІ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ м.УМАНЬ)
Ключові слова:
оптимізація, соціальні послуги, фахівець соціальної роботи, об’єднана територіальна громадаАнотація
У статті на основі теоретичного узагальнення та практичного досвіду викладено результати дослідження процесу оптимізації надання повного спектру соціальних послуг в об’єднаній територіальній громаді. У цьому контексті висвітлено передумови та чинники, з’ясовано переваги та перспективи, окреслено розподіл повноважень між соціальними структурами міста, їх завдання та функції, подано пропозиції щодо здійснення процесу оптимізації та детальний аналіз ролі фахівця соціальної роботи у громаді. Напрацьовано орієнтовну схему нової структури Центру соціальних послуг – якісно нової соціальної служби, що зможе охопити своєю діяльністю усі соціальні групи (сім’ї, особи) для надання соціальних послуг в об’єданій територіальній громаді. Узагальнено практичні досягнення в ході оптимізації надання соціальних послуг, розроблено необхідну для цієї роботи нову документацію, посадові інструкції. Розглянуто проблемні питання та ризики проведення оптимізації, а також змістовної спроможності оптимізаційного впливу на розвиток територіальної громади в умовах децентралізації. Зроблені у статті висновки можуть бути використані під час впровадження процесу оптимізації системи надання соціальних послуг в умовах децентралізації.Посилання
Управління діяльністю соціальних служб : метод. посібник [авт. кол. : Н. Гусак, Н. Кабаченко, В. Назарук, К. Савчук, О. Савчук, Л. Скоропада, Л. Чорній] / упорядн.-заг. ред. О. Іванова, Н. Гусак ; ПРООН в Україні, Проект «Підтримка реформи соціального сектору в Україні». – К. : К.І.С., 2013. – 178 с.
Інтегровані соціальні служби: теорія, практика, інновації: Навч.-метод. комплекс / Автор.-упоряд.: О. В. Безпалько, І. Д. Звєрєва, З. П. Кияниця, В. О. Кузьмінський та інш. / За заг. ред.: І. Д. Звєрєвої, Ж. В. Петрочко – К.: Фенікс, 2007. - 528 с.
Теорія та практика соціальної роботи : навчальний посібник / О.Г. Карпенко, Н. Ф. Романова. – К. : Видавничий Дім «Слово», 2015. – 408
Звєрєва І. Д., Кияниця З. П., Кузьмінський В. О., Петрочко Ж. В. Оцінка потреб дитини та її сім’ї: від теорії до практики: Навч. посіб.: У 2-х част. — К.: «Кожній дитині», 2010. — Част. І. — 224 с.
Сімейно орієнтована соціальна робота : практичні аспекти. Конспект лекцій / За заг. редакцією В. О. Кузьмінського, С. С. Лукашова — К.: Молодь, 2010. — 128 с.
Лукашевич М. П. Соціальна робота (теорія і практика): Підручник / М. П. Лукашевич, Т. В. Семигіна. – К.: Каравела, 2011. – 368 с.
Нові моделі соціальних служб для сім’ї і дітей: напрями, форми і методи роботи: Методичні матеріали для тренера / Авт.-упор. І. Д. Звєрєва, З. П. Кияниця, О. А. Лещенко, Л. О. Ніколаєнко, О. В. Павлик, Л. І. Стрига, Н. В. Татарчук; За заг. ред. І. Д. Звєрєвої. – К., 2007.
Соціальна робота в Україні: Навч. посіб. / І. Д. Звєрєва, О. В. Безпалько, С. Я. Харченко та ін.; За заг. ред. І. Д. Звєрєвої, Г. М. Лактіонової. – К.: Наук. світ, 2009. – 233 с.
Соціальний супровід сімей, що опинились у складних життєвих обставинах: Метод. посіб. / Автор.-упорядн. І. Д. Звєрєва, В. О. Кузьмінський, З. П. Кияниця, Ж. В. Петрочко та ін. – К.: ДЦССДМ, 2007. – 84 с.
Тимошко Г. М. Організація діяльності державних і спеціалізованих служб : навчальний посібник / Г. М. Тимошко. – Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2011. – 248
Закон України «Про соціальні послуги» зі змінами.
Наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» від 27 грудня 2013 року N 904.
Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії реформування системи надання соціальних послуг» від 8 серпня 2012 р. № 556-р.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 р. «Про схвалення стратегії подолання бідності».
Європейська соціальна хартія переглянута Ст14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Галина Кучер
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).