Сучасне бізнес-середовище малого та середнього підприємництва в Україні.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.128864Ключові слова:
бізнес-середовище, підприємство, мале підприємництво, середнє підприємництво, інтегральний показник, SWOT- аналіз.Анотація
В статті наведено авторське визначення поняття «бізнес-середовище». Представлено особливості бізнес-середовища, наприклад, бізнес-середовище є частиною суспільного середовища та в ідеалі сприяє підвищенню національного багатства і добробуту. Визначено класифікацію видів бізнес середовища за такими класифікаційними ознаками: стосовно до діяльності суб’єктів бізнесу; за рівнем агрегованості; за рівнем інтенсивності взаємодії підприємства та його середовища; за рівнем ризику; за характером впливу на бізнес; за рівнем матеріалізації; за рівнем державного втручання; за відкритістю; за рівнем динамізму; за функціональною ознакою; за способом координації економічної діяльності; за ступенем індустріально-економічного розвитку. Наведено послідовність оцінювання бізнес-середовища. Представлено механізм взаємозв’язку факторів бізнес-середовища підприємства, де приймають участь такі економічні суб’єкти: підприємство, конкуренти, постачальники, споживачі, контактні групи, посередники. Визначено та охарактеризовано інтегральний показник взаємозв’язку підприємства та бізнес-середовища. Перелічено основні причини, які стримують розвиток бізнес-середовища в Україні. Досліджено рейтинг України та подібних економік за індексом «Ведення бізнесу 2017» та позиції України за основними пунктами рейтингу «Ведення бізнесу». Наведено Індекс економічної політики у сфері МСП в Україні та бали України в Індексі економічної політики у сфері МСП у 2016 р. Представлено SWOT-аналіз малого та середнього підприємництва.Посилання
- Мельник М. І. Теоретико-методологічні підходи дослідження бізнес-середовища // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Структурна трансформація територіальних суспільних систем (Зб. наук. пр.). Вип. 5 (67) / Редкол.: відп. ред. д.е.н., проф. Є.І. Бойко. – Львів: НАН України. Ін-т регіональних досліджень, 2007. – С. 423-436.
- Мельник М. І. Класифікація бізнес середовища: системний підхід / М.І. Мельник // Регіональна економіка. ‑ 2008. ‑ № 2. – С. 251-260.
- Тесленок І. М. Управління підприємством на основі стратегічного аналізу зовнішнього середовища: автореф. дис. канд. екон. наук: 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) / І. М. Тесленок; Приазовський державний техн. ун-т. – Маріуполь, 2009. – 21 c.
- Візняк Ю. Я. Діагностика бізнес-середовища підприємства і роль неурядових організацій щодо запобігання та протидії корупції у сфері оподаткування / Ю.Я Візняк, Р.М. Скриньковський, Т.Б. Процюк // Бізнесінформ. – 2016. - №1. – С. 235-240.
- Кобилянська Л. М. Сучасне бізнес-середовище для підприємств малого та середнього бізнесу в Україні / Л. М. Кобилянська // Фінансово-економічне та обліково-аналітичне забезпечення підприємницької діяльності: збірник тез доповідей учасників Міжнародної науково-практичної конференції, Черкаси, 20-21 квітня 2016 р. – Черкаси: Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2016. – С.243-245.
- Проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://news.dtkt.ua/state/entrepreneurship/41985
- Стратегія розвитку малого і середнього підприємництва (МСП) в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.me.gov.ua/Documents/Download?id=153cbc70
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Галина Олексіївна Швець
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.