Впровадження автоматизації процесів управління у машинобудівних виробництвах.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.129292Ключові слова:
машинобудування, система управління, промисловість, ресурси, автоматизація.Анотація
У статті визначена необхідність зміни підходів до системного управління на підприємствах машинобудування за рахунок розробки та впровадження систем автоматизації управлінських та виробничих процесів. Перспективи розвитку машинобудівної галузі досить великі, але за умов значних, саме організаційних та управлінських змін в методах роботи підприємств галузі. Визначено, що переорієнтація економіки України на європейський ринок, вимагає нових підходів і методів управління. Це забезпечить реалізацію виробничих потужностей вітчизняних підприємств на європейському ринку. Управління організаційним розвитком є важливим процесом управління підприємствами машинобудування. Для забезпечення належного результату передбачається зміна системи управління підприємствами в розрізі наступних напрямків: організаційне, інноваційне та науково-технічне. Процеси отримання та опрацювання інформації про стан організації мають накопичувальний характер. В результаті опрацювання та збільшення обсягів інформації змінюються. Існують різні рівні поінформованості про проблеми. Для аналізу та опису системи використовують різні види структур, які відрізняються типами елементів і зв’язків між ними. В зв’язку з тим, що змінюються зовнішні умови підприємства, довільна інформаційна система вимагає постійного вдосконалення і розвитку. В теорії і практиці створення інформаційних систем виділяють три підходи: локальний, глобальний та системний. При проектуванні АСУ рівень її надійності залежить від декількох факторів. Одним з ключових понять проектування інформаційних систем є життєвий цикл проекту.
Посилання
- 1. Гахович Н. Напрями зниження ризиків ЗВТ з ЄС для машинобудування. [Електронний ресурс] / Н. Гахович, М.Завгородня. – Режим доступу : http://ua-ekonomist.com/10766- napryami-znizhennya-rizikv-zvt-z-yes-dlyamashinobuduvannya.html.
- 2. Захарова Д. С. Конкурентоспроможність вітчизняних підприємств галузі машинобудування на світовому ринку. [Електронний ресурс] / Д. С.Захарова. – Режим доступу : http://www.confcontact.com/2016-ekonomika-imenedzhment/zaharova.htm.
- 3. Короткий Ю. В. Машинобудівна промисловість України: здобутки та перспективи. / Ю.В. Короткий. - Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: «Економіка і менеджмент». - 2015. - № 11. - С. 117-120.
- 4. Панчук І. П. Проблеми автоматизації фінансової діяльності підприємств / І. П. Панчук. // Бізнес Інформ. – 2015. – №2. – C. 248–252.
- 5. Яцишин С. Р. Консолідація фінансової звітності: автоматизація процесу формування / С. Яцишин // Глобальні та національні проблеми економіки. – 2016. – Випуск № 14. Грудень 2016 р. Електронне фахове видання. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://global-national.in.ua/archive/14-2016/209.pdf
- 6. Багрій К. Л. Важливість автоматизації обліку фінансових результатів у сучасних умовах господарювання / К.Л. Багрій. - Науковий вісник Херсонського державного університету, № 2. – 2013. – С. 76-79.
- 7. Іванов О. О. Перспективи впровадження автоматизованих систем проектування і управління в машинобудуванні [Електронний ресурс] / О. О. Іванов, А. В.Пєтріков. – Режим доступу : http://intkonf.org/ivanov-o-o-petrikov-a-v-perspektivi-vprovadzhennya-avtomatizovanih-sistem-proektuvannya-i-upravlinnya-v-mashinobuduvanni/
- 8. Влияние системы адаптации на совершенствование организации сборочного производства: Монография / [Гончаров В.Н., Зинченко А. М., Зинченко Н. В., Кирнос А. Н.]. – Донецк: ДГАУ, - 2014. – 172 с.
- 9. Верескун М. В. Розвиток інформаційних технологій як фактор трансформації методології управління підприємствами / М. В. Верескун, О. Ю. Гусєва, Д. В. Ляшко // Ефективна економіка. − 2015. − № 12. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.economy.nauka.com.ua
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Дмитро Станіславович Нечепуренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.