ОСОБЛИВОСТІ ЕКОЛОГІЧНО ІНІЦІАТИВНОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.36.2018.169000Ключові слова:
екологічна ініціатива, витрати, екологічна політика, класифікація, господарська діяльність, сталий розвиток.Анотація
В дослідженні, викладеному в даній науковій статті, розглянуто особливості ініціативного підходу в реалізації екологічної політики промислових підприємств. Стаття має теоретико-методологічний характер, оскільки в ній запропонована класифікація підходів до господарювання з позицій екологічної відповідальності і визначено перелік екологічних стратегій відповідно до наявного на підприємстві рівня екологічної ініціативи. Метою дослідження є визначення особливостей екологічної стратегії промислового підприємства в рамках ініціативного підходу до здійснення господарської діяльності. В даному дослідженні використовуються методи аналізу та синтезу, порівняння наукових понять. В ході дослідження розроблено класифікацію екологічних стратегій промислового підприємства, яка враховує такі класифікаційні ознаки, як рівень їх ініціативи і відповідальності в сфері природокористування та охорони довкілля. Окрім цього, визначено основні групи чинників зміни підходу до господарювання, до яких віднесено жорсткість екологічних вимог з боку зовнішніх зацікавлених сторін, орієнтація на посилення екологічних конкурентних переваг, міжнародне та вітчизняне екологічне законодавство освоєння інструментів формування і реалізації екологічної стратегії і політики, і одночасно впровадження підходів до адаптації поточної діяльності відповідно до стратегічних і тактичних екологічних цілей, і як наслідок, пошуку нових способів оцінки ефективності екологічної діяльності підприємства. Запропонована класифікація дозволяє в подальшому розробляти інструменти формування і реалізації екологічної стратегії і політики, впроваджувати сценарії адаптації поточної діяльності відповідно до стратегічних і тактичних екологічних цілей промислового підприємства і запитів його зовнішніх стейкхолдерів.
Посилання
- 1. Mikhailov K. L. Enterprise's nature – conservation activity and competitiveness [Prirodookhrannaya deyatel'nost' predpriyatiya i konkurentosposobnost']. Human Ecology, 2005, no. 9, pp. 10-14. (in Russian).
- 2. Tadeev Y. Economic modeling of ecological and economic systems in terms of sustainable development [Ekonomiko-matematichne modelyuvannya ekologo-ekonomichnih sistem v umovah stalogo rozvitku]. PhD dissertation, Kiyv, 200, 177 p. (in Ukrainian).
- 3. Muzalevskaya A. A., Sinel'nikova V. N., Zabelina A. A. Environmental management imperative competitiveness of an economic entity in modern conditions [Ekologicheskiy menedzhment ka imperativ konkurentosposobnosti khozyaystvuyushchego sub"yekta v sovremennykh usloviyakh]. International Journal of Applied and Basic Research, 2016, no. 4-3, pp. 616-619. (in Russian).
- 4. Zubko K. Simulation of the methodology for calculating the environmental and economic damage from environmental pollution by the building complex. [Modelyuvannya metodyky rozrakhunku ekoloho-ekonomichnoho zbytku vid zabrudnennya navkolyshnʹoho seredovyshcha budivelʹnym kompleksom]. Crimean Economic Journal, 2012, no. 1 Ch.1, P. 220-224. Available at: https://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream/123456789/29863/1/Zubko_construction.pdf (in Ukrainian)
- 5. Tur A. N. Economic tools for greening the national economy: Monography [Ekonomicheskiy instrumentariy ekologizatsii natsionalnoy ekonomiki]. Ed. Bobyilev S., Sabadash V. Sumyi: Universitetskaya kniga, 2010, pp. 328-336 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Olga Popova, Tetiana Herasimenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.