ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ПОЛЬСЬКОЇ ДЕРЖАВИ НА ЕТНІЧНИЙ ХАРАКТЕР ОСВІТНЬОЇ СФЕРИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (1919-1939 рр.)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2013.137326Ключові слова:
Західна Україна, Друга Річ Посполитa, етнічні спільноти, освіта, вчительствоАнотація
У статті розкриваються політико-правові механізми впливу відновленої Польської держави на функціонування початкової, середньої та вищої школи в Східній Галичині та Західній Волині в міжвоєнний період. Основну увагу автор звертає на зміни структури освітніх закладів та вчительських й викладацьких кадрів краю у процесі реалізації асиміляційної політики Другої Речі Посполитої. Окремо показано інституційно-процедурні механізми протидії, передовсім українською етнічною спільнотою, реалізації державної полонізаційної політики в освітній галузі.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.