ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СИМВОЛІКИ УКРАЇНИ: від Стародавньої доби до Середньовіччя
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2013.138026Ключові слова:
військова символіка, військова організація скіфів, символіка княжої доби, стягАнотація
Стаття присвячена історичним аспектам розвитку військової символіки України. Розгля- даються культурологічні, світоглядні та релігійні основи символіки у контексті історичних трансформацій суспільства, зокрема Стародавньої доби та Середньовіччя. Стверджується непе- рервність народних традицій у виборі символів Української держави та її війська. Дається характе- ристика історіографії та джерельної бази теми наукового дослідження. Доводиться, що за основу в опрацюванні символіки Збройних сил та інших військових формувань України бралися класичні за- кони геральдики та спеціальних історичних дисциплін, кращі зразки минулого, які відповідають ста- родавнім корінням українського народу.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.