ІГРОВИЙ КОМПОНЕНТ ПОСТФОЛЬКЛОРУ В СЕРЕДОВИЩІ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2017.138571Ключові слова:
постфольклор, інтернет-простір, гра, ігровий компонент, лінгвістична гра, комунікаціяАнотація
Мета роботи – дослідження ігрового компонента творів постфольклору, опосередкованих інтернет- комунікацією. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні культурологічного, структурно-семантичного, ком- паративного, аналітичного методів у дослідженні ігрового компонентy у творах постфольклору, що циркулюють в інтернет-просторі та обумовлюються комунікативними практиками повсякденності. Наукова новизна полягає в аналізі та висвітленні ігрового принципу побудови постфольклорних творів інтернет-мережі, які слугують комунікативним каналом передачі нових сенсів і значень. Висновки. В результаті дослідження встановлено, що в умо- вах інформаційного перенасичення сучасного суспільства особливого значення набуває гра як культурний фено- мен, що знаходить прояв у багатьох сферах життєдіяльності. Ігровий принцип розуміння культури характерний для постмодерного бачення, звертаючись до всіх культурних набутків, сенсів і цінностей та оперуючи ними в до- вільному порядку. Медіа-простір, породжений численними комунікаціями, створює власне ігрове поле, зберігаючи та відтворюючи актуальну для суспільства систему культури та цінностей. Віртуальне середовище інтернет- комунікації значною мірою налаштоване на несерйозно-ігровий характер, уможливлюючи реалізацію індивідами та спільнотами власного креативу, творчого потенціалу та ігрових стратегій. Проявом цього є поява окремого се- гмента інтернет-творчості, що за своїми змістовими та типологічними характеристиками належить до постфольк- лору. Породжуючись комунікативними практиками, постфольклор інтернет-мережі завдяки актуалізації лінгвістич-новізуальних прийомів розширює простір ігрового спілкування. Твори постфольклору в інтернет-мережі, будуючись як на загальнокультурних смислах, так і на індивідуальному досвіді та творчості, завдяки наявності ігрового компонента включають потенційних реципієнтів у комунікативний процес, створюючи можливості обміну значеннями, різним ракурсом сприйняття подій та явищ дійсності. Дешифрування конотацій та культурного кон- тексту в таких творах слугує для подальшої творчості та комунікативної діяльності, формуючи певне культурне середовище сенсів та цінностей, що об’єктивується постійним оновленням інформації у медіа-просторі.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.