ТВОРЧІСТЬ РАЇСИ КИРИЧЕНКО У КОНТЕКСТІ МУЗИЧНОГО ФЕНОМЕНА ГЛОБИНО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2017.138572Ключові слова:
творчість, Раїса Кириченко, Полтавщина, музика, музично-знакова системаАнотація
Мета дослідження – проаналізувати репертуар Р. Кириченко з урахуванням її співпраці з авторами музики її пісенних творів та акцентуванням на творчій діяльності відомих земляків співачки, які народилися на Глобинщині. Методологія. Концептуальним ядром дослідження є мистецтвознавчий аналіз репертуару Р. Кириченко з вико- ристанням методологічних основ культурологічного і біографічного підходу до аналізу життєтворчості й ролі відомих українських композиторів – представників першого покоління української естради (О. Білаша, В. Верменича, П. Майбороди, В. Карлаша) в культурно-мистецькому житті України. Наукова новизна полягає в осмисленні ролі культурно-мистецького середовища Полтавщини другої половини XX – початку XXІ ст. у формуванні особистості, художніх пріоритетів, мистецького смаку, музичного професіоналізму та рис пісенно-виконавського стилю Р. Кириченко. Висновки. Культурно-мистецька неповторність Полтавського краю у поєднанні з творчим генієм відомих земляків вплинули на формування репертуарних преференцій Р. Кириченко, яка у співпраці з ними творила фактично шляхом інтерпретації здобутків духовної діяльності своєї малої батьківщини, втілених у численних регіональних традиціях та зафіксованих у підсвідомому синкретизмі, філософії, літературі, музично-знакових системах.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.