ЖІНКА-ДИРИГЕНТ: СПРОБА ХАРАКТЕРИСТИКИ УСПІШНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2017.138584Ключові слова:
жінка-диригент, успішність, професійна діяльність, характеристика, психологічні факториАнотація
Мета роботи. Оскільки у музикознавчій, зокрема хорознавчій, літературі не акцентовано на творчій пос- таті жінки-диригента, то у статті зроблено спробу охарактеризувати психологічні чинники, котрі впливають на її успішність, тобто вирізнити детермінанти успішності жінки-диригента. Методологія дослідження пов’язується з використанням методу теоретичного аналізу та синтезу, інтеграції результатів аналізу. Наукова новизна. У статті окреслено успішність як еталон професійної діяльності, сферу самореалізації, рівень творчого потенціалу жінки- диригента; виокремлено фактори її успішної диригентської практики, зокрема мотивацію досягнення успіху, цін- нісні орієнтації, художньо-естетичні потреби, комунікабельність, стійкість психіки, самоконтроль тощо. Висновки. На сучасному етапі спостерігається пожвавлення інтересу представниць "слабкої" статі до диригентської професії. Жінки не тільки очолюють хорові й оркестрові колективи, а й вельми часто успішно керують ними, створюючи оригінальні та переконливі інтерпретаційні версії музичних творів. Перспектива співпраці з професійними вико- навськими колективами, наявність комплексу музичних здібностей, знань, умінь і навичок, особистісних рис, не- обхідних для успішної творчої діяльності, активна життєва позиція, прагнення до самореалізації, самоактуалізації підносять значущість жінок-диригентів в українському культурному просторі.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.