Ранньоромантичні та бідермайєрські традиції у квінтетах Луїджі Боккеріні
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2017.138595Ключові слова:
квінтет, бідермаєр, камерність, жанрова модельАнотація
Мета роботи – дослідження стилістичних ознак раннього романтизму і бідермайєра в квінтетах Луїджі Боккеріні, в тому числі фортепіанних. Методологія дослідження базується на інтонаційному підході школи Бориса Асафьєва в Україні зі спеціальним акцентуванням стильового компаратива, культурологічного та герменевтичного методів в розвиток позицій праць А.Лосєва, В.Медушевського, Ю. Лотмана. Наукова новизна визначається тим, що вперше в Україні квінтети Луїджі Боккеріні стали предметом наукового аналізу в руслі числової символіки, а також оригінальної теоретичної ідеї перетину в них ранньоромантичних та бідермайєровських стилістичних показників. Висновки. Квінтети Луїджі Боккеріні з'явилися пред- метним символом італо-французької лінії камерного інструменталізму, яка визначила пробідермайєровську та власне бідермайєровську і ранньоромантичну паралель до відкриття Віденських класиків. Типологія квінтету склала відверту опозицію Віденській квартетності – в тому числі у вигляді принципової камернізації звучання. Абсолютна безліч квінтетів Боккеріні затвердили жанрову модель ранньоромантичного, пробідермайєровського квінтету.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.