МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТЕАТРІВ ДЛЯ ДІТЕЙ "ІНТЕРЛЯЛЬКА": ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ТА ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНА ЦІННІСТЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2017.138605Ключові слова:
фестиваль, театрально-фестивальний рух, театр ляльок, театр для дітей, "Інтерлялька"Анотація
Мета роботи – аналіз динаміки розвитку та визначення художньо-естетичної цінності міжнародного театраль- но-фестивального руху театрів для дітей "Інтерлялька" в Україні; розкриття сутності та популярності фестивалю "Інтерлялька", його ролі у розповсюдженні професійних надбань лялькового мистецтва України та інших держав світу. Методологія дослідження полягає у застосуванні мистецтвознавчого, аналітичного, діахронічного, функціонального, культурологічного та системного методів дослідження Міжнародного фестивалю театрів для дітей "Інтерлялька" як важливої сфери художньо-практичної діяльності у розповсюдженні досвіду театрів ляльок світу, їх мистецьких досяг- нень, творчих пошуків та ролі у естетичному вихованні. Наукова новизна дослідження полягає у аналізі динаміки роз- витку театрально-фестивального руху театрів для дітей "Інтерлялька", його художньої специфіки, обґрунтуванні критеріїв мистецької досконалості, естетичної цінності та життєздатності. Висновки. Міжнародний фестиваль театрів для дітей "Інтерлялька" є найпопулярнішим та життєстійким у сучасному театральному житті театрів ляльок; фести- вальний рух лялькового мистецтва в усьому світі є найефективнішою формою естетичного виховання; проведення фестивалів "Інтерлялька" спонукає митців сценічного мистецтва до пошуку і втілення нових ідей, які нагально потрібні у вихованні молодого покоління; фестиваль "Інтерлялька", що відбувається постійно, має одну й ту ж харак- терну особливість: кожні два роки в його русі відбувається щось нове, з’являються більш різноманітні тенденції, розширюється сама структура фестивалю, яка поповнюється кількістю нових заходів; динаміка розвитку міжнародного театрально-фестивального життя театрів для дітей "Інтерлялька" в Україні визначає, що його головною метою була і залишається популяризація сучасного лялькового мистецтва, піднесення його авторитету в суспільстві, обмін досвідом між творчими колективами лялькарів, ознайомлення глядача з театральними прем’єрами, з найцікавішими творчими задумами, режисерськими інноваціями театрів для дітей з різних областей України та країн зарубіжжя.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.