АБСТРАКТНА ЗНАКОВІСТЬ У ГЕОМЕТРИЧНІЙ ОРНАМЕНТИЦІ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСАНКИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138970Ключові слова:
геометрична орнаментика, писанка, писанкарство, абстрактна знаковість, колір, кольоротворчість, формотворчість, стиль, абстрактне мистецтво, українська народна художня культураАнотація
Мета роботи – аналіз історичних та культурних передумов виникнення, формування та розвитку абстрактного мистецтва в Україні на прикладі абстрактної знаковості, що, вочевидь, проявляється в геометричних орнаментах української писанки і є специфічною формою самовираження індивіда та засобом трансляції інформації. Методологія дослідження полягає в застосуванні формального та компаративного методу дослідження щодо вивчення кольорів та їх комбінування, виявлення абстрактних елементів геометричної орна- ментики української писанки, композиційних мотивів, образів тощо. Наукову новизну роботи становить аналіз витоків абстрактного мистецтва в Україні на автентичних здобутках української народної художньої культури, що дало змогу виявити основні історично пов’язані між собою художньо-символічні компоненти. Висновки. Аналіз геометричної орнаментики української писанки показав, що відбір кольорів та їх комбінування, що викристалізувались упродовж віків у народному мистецтві, у поєднанні з архаїчними формами геометричного характеру заклали фундамент в якості стилеутворюючої складової сучасного українського абстрактного мистецтва.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.