Українська історіографія соціології музею
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138975Ключові слова:
музей, соціологія, музеєзнавство, музейна справаАнотація
Мета роботи. Історіографічне дослідження присвячене актуальній проблемі застосування методів соціології у діяльності музеїв. В опублікованих працях із музеєзнавства, музеології, історії культури спостерігається фрагментарність досліджень із соціології музею, а фундаментальні праці з комплексного її вивчення в Україні відсутні. Подається аналіз існуючої історіографічної бази наукової проблеми. Методологія дослідження полягає в застосуванні системного, історико-логічного та проблемно-хронологічного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу провести історіографічний аналіз існуючого в Україні комплексу літератури та джерел соціологічного виміру музеєзнавчої парадигми. Наукова новизна полягає у постановці та розробці актуальної теми, яка не одержала всебічного й об’єктивного висвітлення в історіографії. Вперше на великому історичному та фактологічному матеріалі та на основі міждисциплінарного підходу комплексно досліджено процес використання методів соціології у музейній практиці, одержано нове і цілісне знання про основні напрями розвитку цього процесу. Ви- сновки. Осмислення комплексу документального забезпечення соціології музею дає можливість зробити висновок про відсутність послідовного розвитку процесу використання соціології у музейній справі. Проте на практиці спостерігається використання методів соціології провідними музейними інституціями, які функціонують осібно та не є системоутворюючими елементами. Опрацювання теоретичних основ стане базисом для становлення та розвитку соціології музею.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.