Театральна антреприза як явище сучасного білоруського мистецтва: ознаки, витоки, періоди
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138981Ключові слова:
драматична антреприза, приватний театр, продюсер, гастролі, ознаки антрепризи, витоки антрепризи, етапи розвитку антрепризиАнотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з вивченням розвитку театральної антрепризи в Білорусі в його історичній ретроспекції, виділенням ключових характеристик явища і визначенням основних періодів її розвитку. Методологія дослідження полягає в застосуванні сукупності методів: історико-порівняльного та мистецтвознавчого аналізу. Зазначений методологічний підхід дозволяє уявити театральну антрепризу як цілісне художнє явище, розкрити принципи її функціонування і виділити ряд причин, які мали значний вплив на розвиток приватної театральної справи на території сучасної Білорусі з кінця XVIII і до початку ХХІ ст., в залежності від змін політичних, соціальних і економічних реалій. Нау- кова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про театральну антрепризу не тільки як підприємницьку ініціативу, а й форму функціонування сценічного мистецтва. Порівняльний аналіз діяльності на території Білорусі російських, українських, польських, єврейських і вітчизняних театральних колективів дозволяє глибше усвідомити принципові відмінності в організації, управлінні і фінансуванні сценічної діяльності антрепризи перед державними театрами, а також виявити її основні характерістікі. Висновки. Осмислення на сучасному етапі історичного досвіду розвитку театральної антрепризи в Білорусі дає опору для розширення театрального пропозиції і служить твердженням необхідності подальшого розвитку приватної сцени в рівній мірі і паралельно з державним драматичним театром.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.