УКРАЇНСЬКИЙ АМАТОРСЬКИЙ ТЕАТР СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138987Ключові слова:
українська театральна культура, соціокультурні процеси, український аматорський театр Східної Галичини, репертуарАнотація
Мета роботи. У статті розглянуто специфіку розвитку українського аматорського театру Східної Галичини в контексті соціокультурних процесів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Український аматорський театр Східної Галичини досліджується як невід’ємна складова української театральної культури, яскраве національне історико-культурне явище. Методологія дослідження полягає в застосуванні історико-культурного, компаративного, соціолого-театрознавчого методів. Зазначений методологічний підхід дає можливість дослідити зміст та напрями діяльності провідних аматорських театральних колективів Східної Галичини, проаналізувати специфіку репертуару. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про діяльність аматорських театральних колективів Східної Галичини та обґрунтуванні їх етнозберігаючої, етноконсолідуючої ролі у процесах національного культуротворення. Висновки. Діяльність аматорських драматичних колективів галичан була важливим чинником національно-культурного відродження, сприяла консолідації українського суспільства, збереженню української мови, пропагувала етнографічні засади та звичаї української нації, інтенсифікувала пробудження національної свідомості, сприяла збереженню власної культурної ідентичності.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.