ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ СФЕРИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191757Ключові слова:
, інтелект, працівник культурно-митецької сфери, службовий твір, вільне використання.Анотація
Мета cтатті – визначення особливостей реалізації прав працівників культурно-мистецької сфери у умовах розвитку інформаційного суспільства. Методологія дослідження ґрунтується на комплексному поєднанні теоретичних підходів низки наук, зокрема філософії, культурології, психології, юриспруденції, а також загальнонаукових методів системного аналізу, синтезу, абстрагування та узагальнення. Наукова новизна пов‘язана із визначенням теоретичних і практичних аспектів створення працівниками культурно-мистецької сфери результатів інтелектуальної, творчої діяльності та можливостей їх використання в умовах інформаційного суспільства. Висновки. В умовах розвитку інформаційного суспільства потребують охорони права працівників культурної сфери, пов’язані із створенням службових творів, а також із доступом та використанням результатів інтелектуальної діяльності інших осіб. Концепцією здатною забезпечити правомірність використання інтелектуальної власності в інформаційних системах, може бути модель вільного оплатного використання, яка передбачає можливість створення цифрової версії твору, її розміщення в інформаційних мережах без згоди автора з виплатою винагороди
Посилання
Єфіменко С.М. Визначення поняття інтелекту у різних концепціях психолого-педагогічних досліджень. Наукові записки. Серія : Педагогічні науки. Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2013. Вип. 121. Ч. ІІ. С. 90–95.
Новіков Б. В. Філософія як теорія і методологія творчості // Вісник НТУУ ―КПІ‖. Філософія. Психологія. Педагогіка. Випуск 2.2011. С. 108-113.
Палій А. А. Диференціальна психологія : навч. посіб. К. : Академвидав, 2010. 432 с. URL: http://pidruchniki.com/14210923/psihologiya/zdatnist_tvorchosti_zvyazki_tvorchosti_intelektu.
Психологический словарь / [под ред. В. П. Зинченко, Б. Г Мещерякова]. – 2-е изд., перераб. и доп. М. : Педагогика-Пресс, 1999. 440 с.
Соціолого-педагогічний словник [за ред. В. В. Радула]. К. : «Екс Об», 2004. 304 с.
Топчій І. Філософський аспект проблеми творчості: зарубіжний досвід // Молодь і ринок №1 (72), 2011 С 136-140.
Філософія: Навчальний посібник / І. Ф. Надольннй, В. П. Андрушенко та ін.; За ред. І. Ф. Надольного. К.: Вікар, 1997. 584 с.
Філософський енциклопедичний словник : енциклопедия / НАН України, Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди ; голов. ред. В. І. Шинкарук. Київ: Абрис, 2002. 742 с.
Філософський словник / за ред. В. І. Шинкарука. 2–е вид., перероб. доп. К.: Головна редакція УРЕ, 1986. 800 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.