КЕЛЬТСЬКІ ДРУЇДИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА КУЛЬТУРУ ІНШИХ ЕТНОСІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2020.220406Ключові слова:
Мета дослідження полягає в аналізі культурної спадщини друїдів і виявленні спільних рис кельтської язичницької культури і культури древніх слов'ян. Методологія дослідження передбачає поєднання таких методологічних підходів, як системно-історичний і порівняльний метод аналізу. Системно-історичний метАнотація
Мета дослідження полягає в аналізі культурної спадщини друїдів і виявленні спільних рис кельтської язичницької культури і культури древніх слов'ян. Методологія дослідження передбачає поєднання таких методологічних підходів, як системно-історичний і порівняльний метод аналізу. Системно-історичний метод дозволяє виявити культурні традиції кельтів дохристиянського періоду. Порівняльний метод допоміг виявити подібності в культурній системі кельтів і слов'ян. Наукова новизна лежить в спробі осмислення релігійного та духовного життя друїдів як частини кельтської культури, а також в обґрунтуванні впливу культури друїдів на культуру інших етносів. Висновки. Витоки кельтської цивілізації сягають індоєвропейської стародавньої культури. Друїди – символ Британії. Античні автори в своїх нечисленних історичних працях розглядають духовне життя кельтських жерців-друїдів крізь призму власних поглядів і суджень, що не дає повного уявлення про друїдизм в цілому. Християнізація Британії призвела до гонінь і фізичного винищення друїдів і їх духовної спадщини. Кельтські традиції розчинилися в християнській релігії. Виявлено, що кельти і стародавні слов'яни мали схожу картину створення світу, солярну символіку, обрядовість і систему жертвоприношень, що дає підстави припускати про проникнення язичницьких традицій кельтів вглиб європейського континенту.
Посилання
Watkins, C. (2011). The American Heritage Dictionary of Indo-European Roots. Boston: Houghton Mifflin Harcourt [in English].
Piggott, S. (1985). The Druids: Ancient Peoples and Places Series. London: Thames & Hudson., New Ed. [in English].
Cezar', G. YU. (2016). Zapiski o Gall'skoj vojne. Gotovomu perejti Rubikon. Moskva: RIPOL-klassik [in Russian].
Laertskij, D. (2009). O zhizni, ucheniyah i izrecheniyah znamenityh filosofov; kniga I. Moskva: Terra [in Russian].
Leru, F. (2003). Druidy. Istoricheskaya kniga. Sankt Peterburg: Evraziya [in Russian].
Spence, L. (2003). The History of Atlantis: Series: Dover Occult. New York: Dover Publications [in English].
Myers, B. C. (2006). The Mysteries of Druidry: Celtic Mysticism. Theory & Practice. Newburyport: Weiser, 1st Ed. [in English].
Caerwyn Williams, J.E.& Ford, P. (2007). The Irish Literary Tradition. Cardiff: University of Wales Press [in English].
Ellis, P. B. (1995). The Druids. Michigan: Eerdmans Pub Co [in English].
Murphy, A. (2016). The Works of Cornelius Tacitus: With an Essay on His Life and Genius, Notes, Supplements. (Volume 4). Mishawaka: Palala Press [in English].
Hutton, R. (2009). Blood and Mistletoe: The History of the Druids in Britain. New Havenby: Yale University Press [in English].
Barbarians, T. J. (2007). An Alternative Roman History. Colchester: BBC Physical Audio [in English].
Rackham, H. (2013). Pliny the Elder: The Natural History of Pliny. Warszawa: HardPress Publishing [in English].
Famincyn, A. S. (2017). Bozhestva drevnih slavyan. Moskva: Veche [in Russian].
Gel'mol'd, B. (1963). Slavyanskaya hronika. Moskva: Nauka [in Russian].
Afanas'ev, A. N. & Glinka, G. A. (2012). Volhvy, kolduny, upyri v religii drevnih slavyan. Moskva: Alistorus [in Russian].
Kesarijskij, P. (1950). Vojna s gotami. Moskva: Nauka [in Russian].
Cvetkov, S.V. (2005). Kel'ty i slavyane. Sankt Peterburg: Blic [in Russian].
Pliny the Elder. (2015). The Natural History Book. Ed. Tyler T. Travillian. Vol.VII (with Book VIII 1-34). London: Bloomsbury Academic [in English].
YAvornickij, D.I. (1888). Zaporozh'e v ostatkah stariny i predaniyah naroda. Sankt Peterburg: Izdanie L.F. Panteleeva [in Russian].
Святитель Серапион, архимандрит Киевского Печерского монастыря: http://alchevskpravoslavniy.ru/zhitie-svyatyx/svyatitel-serapion-episkop-vladimirskij-i-suzdalskij.html
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.