КУРТУАЗНІ МОТИВИ У МИСТЕЦТВІ ВИСОКОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229556Анотація
Мета роботи. У статті досліджуються куртуазні мотиви у мистецтві високого Середньовіччя та аналізуються підстави ідейної і образно-символічної репрезентації куртуазних образів у різних мистецьких формах цієї доби. Методологія. Дослідження змісту куртуазних мотивів та образів, визначення ідейних підстав їх образно-символічної репрезентації здійснювалося шляхом застосування історичного, аналітичного, символіко-алегоричного методів. Наукова новизна. У статті аналізуються куртуазні мотиви та образи у мистецтві високого Середньовіччя, визначаються ідейні підстави їх образно-символічної репрезентації у різних мистецьких формах цієї доби. Висновки. Візуальні образи середньовічних майстрів створюють світ куртуазії, наповнюючи куртуазний універсум великою кількістю сюжетів, що відображають спосіб і стиль життя як лицарів, так і їх Прекрасних дам. І тим самим допомагають зрозуміти норми і приписи куртуазії, моделі поведінки учасників куртуазного дійства, відповідні ритуали й етикетні норми куртуазних відносин, їх атрибутику і стилістику. Задля цього художники використовували різні прийоми: яскраву кольорову гаму, насиченість символами, геральдику, вбрання тощо. Особливою популярністю користувалася троянда як квінтесенція готичного мистецтва, його куртуазний і релігійний символ, втілення ідеалу лицарського служіння Прекрасній дамі і поетизований християнський образ Діви Марії.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.