ТВОРЧІСТЬ АНІКО РЕХВІАШВІЛІ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ КІНЦЯ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229565Анотація
Метою роботи став комплексний мистецтвознавчий аналіз творчого доробку балетмейстера А. Рехвіашвілі, в ході якого було розглянуто основні етапи сценічної біографії мисткині, визначено характерні риси її постановчого стилю. Методологія роботи включає використання таких культурологічних методів дослідження: загальноісторичний, порівняльно-історичний, аналітичний, біографічний тощо. Наукова новизна публікації полягає в тому, що в ній вперше комплексно проаналізовано сценічні здобутки балетмейстера А. Рехвіашвілі, з’ясовано вплив творчості постановниці на розвиток вітчизняного балетного мистецтва кінця ХХ – початку ХХІ століть. Висновки. Балетмейстера А. Рехвіашвілі справедливо можна вважати одним з найпрогресивніших українських хореографів-постановників нашої епохи, адже розроблені нею сценічні твори: численні танцювальні мініатюри, одноактні вистави і монументальні балетні полотна – «Віденський вальс» (2001), «Даніела» (2006), «Дама з камеліями» (2014), «Дафніс і Хлоя» (2015), «Снігова королева» (2016), «Юлій Цезар» (2018) тощо – високо оцінено сучасними балетознавцями й визнано справжніми зразками вітчизняного хореографічного мистецтва рубежу ХХ–ХХІ століть, в яких гармонійно поєдналися академічні традиції та новітні форми пластичної виразності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.