ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ КРИМСЬКОТАТАРСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ XX СТОЛІТТЯ: МУЗИЧНИЙ ТА ЕТНОЛОГІЧНИЙ ВИМІРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229586Анотація
Мета роботи. Проаналізувати творчу діяльність кримськотатарських композиторів XX ст.: А. Рефатова, Я. Шерфедінова, І. Бахшиша. Методологія дослідження ґрунтується на використанні історико-музикознавчого, порівняльного, хронологічного, системного методів, що дозволило дослідити творчі складові діяльності композиторів. Наукова новизна полягає в спробі вперше всебічно окреслити і проаналізувати різні аспекти діяльності митців, як музикантів, композиторів, диригентів, педагогів, етнографів, громадських діячів; доповнити, уточнити і систематизувати біографічні данні митців; вивчити і висвітлити їхні значні здобутки; визначити внесок композиторів у розвиток кримськотатарської музики. Висновки. Діяльність А. Рефатова, Я. Шерфедінова, І. Бахшиша заклала підвалини становлення кримськотатарської професійної класичної музики. В основі музичних доробок митців, що працювали в різних жанрах: як то опера, увертюра, сюїта, симфонія, музика для вистав, камерно-інструментальна, вокально-хорова музика тощо, покладені національно-культурні традиції кримськотатарського народу. Особлива увага музикантів спрямовувалася на збирання, вивчення, обробку і видання народних пісень. Важливою складовою діяльності митців стали теоретичні праці з історії і теорії народної музики. Творчі здобутки, викладацька діяльність, активна музично-громадська позиція сприяли не тільки відродженню, а й динамічному розвитку кримськотатарської музичної культури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.