СПЕЦИФІКА ТВОРЧОЇ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ КЛАСИЧНИХ І СУЧАСНИХ ТЕКСТІВ У РЕЖИСУРІ А. ПРИХОДЬКА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229600Анотація
Мета статті – виявити особливості інтерпретаторської театральної режисури А. Приходька в контексті експериментів з репрезентацією класичних і сучасних текстів. Методологія дослідження. Застосовано компаративний та структурний методи з метою виявлення багатоплановості режисерського задуму; метод герменевтики та семіотичний метод, що посприяли можливості дослідити специфіку режисерської репрезентації; герменевтичний метод є домінантним у процесі оцінки вистав, оскільки сприяє сприйняттю постановки як художнього цілого за умови осмислення функціональності його окремих компонентів; метод семіотичного аналізу постмодерністичних сценічних творів та ін. Наукова новизна статті полягає в тому, що специфіка репрезентації класичних і сучасних текстів в творчості театрального режисера А. Приходька розглянута в контексті тенденцій цього процесу в сучасному театральному просторі та на основі комплексного мистецтвознавчого, театрознавчого та культурологічного аналізу. Проаналізовано теоретичні погляди А. Приходька, виявлено фактори впливу на постановочний процес та його специфіку; здійснено спробу розглянути феномен репрезентації літературних текстів у ракурсі постмодерністичних тенденцій розвитку сучасного українського театру. Висновки. Творчості А. Приходька характерна переробка літературного першоджерела постановки на рівні тексту, що включає, зокрема, і суттєву змістову переробку – виділення сюжетних ліній, зведення фабульних добудов, послідовна переробка персонажів прозових творів на драматичних, поява нових, позафабульних персонажів та ін. – перетворення на унікальний літературний сценарій для авторського втілення сценічної композиції за допомогою специфічних засобів режисерської виразності постмодерністичного, реалістичного та авангардного театру. Дослідження виявило, що творчі репрезентації класичних та сучасних тестів А. Приходька проявляють приховані потенції літературного першоджерела, надають йому нового філософсько-світоглядного осмислення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.