ГІБРИДНІ ЗАГРОЗИ ЯК ОБ’ЄКТ ОСВІТНІХ ПРАКТИК У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІЙ СФЕРІ УКРАЇНИ (за досвідом реалізації проєкту Erasmus+ «Академічна протидія гібридним загрозам – #WARN» 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP»)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239800Анотація
Мета роботи. Дослідити й узагальнити досвід Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв із підготовки здобувачів вищої освіти до формування спеціальних компетентностей, які дозволять професійно протидіяти гібридним загрозам у соціокультурній сфері України, ознайомлення їх із методикою діагностування та аналізу відповідних небезпек, організаційно-правовими основами, формами і методами протидії загрозам, безпеці національній культурно-гуманітарній сфері як складовій менеджменту соціокультурної діяльності. Методологія. Використані діалектичний та структурно-системний підходи, загальнонаукові методи абстрагування, класифікації та порівняння. Застосовано синергетичний підхід теорії безпекознавства, структурно-функціональний та системно-ситуаційний методи науки про управління. Залучено методи наукознавчого аналізу та наукометрії, емпірико-пізнавальний метод педагогічної науки. Наукова новизна. Уперше досліджуються організаційно-методичні засади впровадження вивчення сучасних поглядів на сутність неконвенційного (гібридного) протиборства у зміст та алгоритм підготовки фахівців магістерського рівня з менеджменту соціокультурної діяльності. Висновки. Розвиток інструментарію деструктивного впливу на соціокультурну сферу суверенних держав (суспільств) в арсеналі «гібридних війн» спонукає до запровадження у змісті професійної підготовки управлінських кадрів для соціокультурної сфери, розробка і впровадження спеціалізованих курсів із набуття спеціальних компетентностей, які дозволять майбутнім фахівцям діагностувати та протидіяти спробам ерозії культурно-цивілізаційної матриці як основи життєздатності держав і народів. Доцільно запроваджувати структурно-логічне викладання теоретичних знань та практичних навичок з питань протидії гібридним загрозам на різних рівнях вищої освіти. Важливим видається розробка і впровадження культурних практик, тренінгово-ігрових компонентів, які дозволять розвивати критичне, креативне, творче мислення, формуючи при цьому у майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності навичок відвернення деструктивних впливів на соціокультурну сферу.
Ключові слова: гібридні загрози, гібридна війна, національна та інформаційна безпека, методика викладання, тренінгово-ігрова практика, менеджмент соціокультурної діяльності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.