КУЛЬТУРНІ ПРАКТИКИ ТВОРЧИХ СПІЛОК У РОЗБУДОВІ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239929Анотація
Мета роботи. Дослідити діяльнісний вплив творчих спілок на культуротворення громадянського суспільства на основі культурних практик, що ними створені. Методологія дослідження. Міждисциплінарне вивчення проблеми базується на застосуванні методів аналізу, синтезу, узагальнення, систематизації у відповідності до культурологічного дискурсу. Історіографічний метод дав можливість критично осмислити публікації науковців із заявленої нами тематики; історичний метод дозволив окреслити витоки, побутування, трансформацію творчих спілок у контексті відповідного культурного середовища. Наукова новизна роботи полягає у виявленні громадяноформуючого потенціалу культурних практик творчих спілок. Висновки. Подальшу діяльність творчих спілок представляємо системою кейсів: змістонаповнюючий – культуротворча місія творчих спілок спрямована на формування сучасного культурного простору України; тематико-констатуючий – актуальність та різновекторність характеризує тематику культурних практик, це івенти патріотичного, громадянського, національного, екологічного, благодійного, художньо-естетичного спрямування; формотворчий – культуротворчі ініціативи творчих спілок представлені формотворчим розмаїттям: виставки, вернісажі, інсталяції, хепенінги, перформанси, пленери, бієнале, майстер-класи тощо; організаційно-кластерний – співпраця творчих спілок з об’єднаними територіальними громадами з використанням громадянського активізму населення з метою культурного розвитку локальних територій та створення логотипів дизайнерами; арт-терапевтичний – діяльність творчих спілок рекомендуємо спрямовувати на реабілітаційні культурні практики для учасників АТО, ООС, людей з особливими потребами, потерпілими від пандемії COVID-19 та локдаунів; просвітницький – в умовах карантину доцільно активізувати діяльність творчих спілок в онлайн-режимі. Такий підхід зробить ефективним процес культуротворення громадянського суспільства, залучивши до нього широкі верстви населення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.