ТЕХНОЛОГІЯ ЯК ФАКТОР КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА: ДОСЛІДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОГО ХАРАКТЕРУ ПЕРВІСНОЇ КУЛЬТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239931Анотація
Мета роботи. Дослідити технологічний прогрес у контексті розвитку первісної культури. Методологія дослідження базується на комплексному підході та спирається на аналітичному (при аналізі філософської, мистецтвознавчої, культурологічної літератури з предмету дослідження), історичному (при з’ясуванні етапів розвитку первісної культури) та концептуальному (при аналізі ролі технології у культурному розвитку людства) методів дослідження. Наукова новизна статті полягає у тому, що вперше доводиться формотворча роль технології у культурному розвитку людства, а також обумовлюється коопераційний характер виробництва артефактів первісної культури. Висновки. У результаті дослідження археологічних знахідок первісної культури встановлено, що в ході культурної еволюції знаряддя праці стали історичними артефактами, витворами мистецтва. Поява виробничих технологій (обробки каміння, володіння вогнем, плавління металу) кардинально трансформувало специфіку організації виробничої діяльності, а, отже, й змінювало хід історії. А тому в ході дослідження доведена формотворча роль технології у становленні художньої культури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.