ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ПОЛЕ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239942Анотація
Мета роботи – дати характеристику сучасного середовища управління та розвитку культури та мистецтв у системі культурно-креативних індустрій в Україні. Методологія полягає в застосуванні описового методу, дефінітивного аналізу, функціонального аналізу, формалізації в процесі дослідження державного поля управління та розвитку сектору культури та мистецтв в Україні. Наукова новизна являє собою аналіз інституціонального поля розвитку вітчизняної культури та мистецтв в аспектах державного управління, закладів вищої освіти (ЗВО) в означених галузях та державних каналах інформаційної комунікації. Висновки. Ефективна організація державного управління інституціональним полем розвитку національних форм культурної та мистецької взаємодії – необхідність української культури в процесі її цивілізаційного розвитку. Основними аспектами розвитку й підтримки культури та мистецтв з боку діяльності державних інституцій ми вважаємо координацію засобів системи державного управління в галузі культури та мистецтв, ЗВО в галузях культури та мистецтв, та інформаційних масових комунікаційних каналів ретрансляції, що належать державі. Національна мистецька, культурно-мистецька, мистецько-технологічна, наукова, освітня, культурно та інтелектуально-креативно спроможна частина людського капіталу, задіяна у системах державного мистецького і культурного виробництва (МіКВ), включаючи організації державного управління в галузях культурно-креативних індустрій, повинна сприяти організації національних мистецьких та культурних платформ взаємодії на основі комунікаційної співпраці груп МіКВ, а також всебічній ретрансляції найкращих з вироблених мистецькими об’єднаннями товарів МіКВ державними інформаційними, комунікаційними, освітніми, мистецькими матеріальними й нематеріальними засобами. Державі необхідно об’єднати зусилля фахівців даного сектору в полі інституціональної комунікаційної культурно-мистецької взаємодії, сприяти формуванню баз практичного виробництва національного МіКВ усіх галузей сектору культурних та креативних індустрій України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.