ХУДОЖНЯ СТИЛІЗАЦІЯ ЯК ОСНОВНИЙ ВИРАЖАЛЬНИЙ ЗАСІБ У РІЗНИХ ЖАНРАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240002Анотація
Метою дослідження є аналіз сутності методу стилізації та визначення його творчо-виражальної ролі в різних жанрах образотворчого мистецтва. На основі досвіду світового та вітчизняного візуального мистецтва дослідити використання у практичній діяльності методів та авторських прийомів художньої стилізації. Методологія дослідження полягає у застосуванні загальнонаукових методів (аналізу та синтезу, індукції та дедукції) та мистецтвознавчих методів (компаративного, типологічного, описового). Наукова новизна роботи полягає у комплексному дослідженні та виявленні особливостей виражальних засобів художньої стилізації щодо живописної композиції в різних жанрах сучасного образотворчого мистецтва. Висновки. Досліджуючи виражальні засоби художньої стилізації щодо композиції в різних жанрах образотворчого мистецтва, можна зазначити, що провідні зарубіжні та вітчизняні художники в своїй творчості широко використовували різноманітні прийоми та методи творчої стилізації художніх образів. Аналіз досвіду світового та вітчизняного візуального мистецтва образотворчої стилізації має сприяти кращому візуальному сприйняттю і створенню предметно-просторових стилізованих композицій і тому є надзвичайно плідним об’єктом дослідження.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.