ГАЛИНА АЛЕКСАНДРОВИЧ В ХОРЕОГРАФІЧНІЙ КУЛЬТУРІ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240065Анотація
Мета дослідження – виявити роль творчості Г. Александрович у хореографічній культурі Тернопільщини. Методологія. Застосовано комплекс методів, що включає аналіз літературної та джерельної бази, систематизацію відомостей, розгляд подій за хронологічним принципом. Наукова новизна. Вперше комплексно проаналізовано творчу діяльність викладача-методиста Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, відмінника освіти України Галини Степанівни Александрович та з’ясовано її роль у хореографічній культурі Тернопільщини. Висновки. Г. Александрович – один з провідних фахівців регіональної хореографічної культури Тернопільщини, яка упродовж п’ятидесяти років провадить викладацьку, фольклористичну, балетмейстерську, просвітницьку та популяризаторську діяльність. Основу репертуару створеного нею фольклорного ансамблю танцю «Джерело» складають твори, записані Г. Александович у процесі польових досліджень та майстерно оброблені нею для виконання в умовах сцени. У «Джерелі» викладачка поєднує навчальні, виховні та мистецькі функції: окрім суто фахових завдань (формування високопрофесійного танцівника та керівника хореографічного колективу) відбувається становлення хореографічного світогляду студентів, формування національно-патріотичних ціннісних орієнтирів через прилучення до фольклорної регіональної спадщини, а також створюються високохудожні танці, що відрізняються авторською стилістикою, і є вагомим внеском у розбудову хореографічної культури регіону та України в цілому.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.