НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАСЛУЖЕНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ УКРАЇНИ ІМЕНІ П. ВІРСЬКОГО ЯК ПРЕДМЕТ МИСТЕЦТВОЗНАВЧОГО ДОСЛІДЖЕННЯ (2010–2020-ті РР.)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240067Анотація
Метою публікації стало вивчення нових історичних, культурологічних та мистецтвознавчих джерел, опублікованих впродовж 2010–2020 рр. й пов’язаних з роботою НЗААТУ ім. П. Вірського. Методологія роботи включає використання таких методів дослідження: загальноісторичний, порівняльний, діалектичний, аналітичний, системний тощо. Наукова новизна публікації полягає в тому, що в ній вперше досліджено історіографічні джерела, сформовані впродовж 2010–2020 рр., які істотно розширили наукову проєкцію на вивчення історичного та мистецтвознавчого дискурсу, пов’язаного з діяльністю НЗААТУ ім. П. Вірського. Висновки. Історичний період 2010–2020 рр., пов’язаний з мистецьким доробком НЗААТУ ім. П. Вірського, представлений монографіями та публікаціями сучасних вітчизняних дослідників: Т. Благової, О. Бурковського, Н. Вадясової, Д. Вернигора, Ю. Вернигора, Є. Досенка, М. Курінної, В. Литвиненка, Є. Роя, Р. Савченка, Н. Семенової, В. Чернеця, В. Шульгіної, В. Шумілової та ін. Ними було розглянуто життєвий і творчий шлях балетмейстерів, які працювали у Державному ансамблі танцю УРСР (П. Вірський, М. Вантух), проаналізовано основні етапи формування їхніх мистецьких концепцій, визначено пошуки постановників у площині нетипових композиційних закономірностей, простежено динаміку розвитку музично-хореографічної драматургії сучасних танцювальних вистав НЗААТУ ім. П. Вірського тощо.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.