«МОРСЬКА СИМФОНІЯ» Р. ВОАНА ВІЛЬЯМСА ТА ЇЇ ЛІТЕРАТУРНЕ ПЕРШОДЖЕРЕЛО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240126Анотація
Мета роботи – виявлення особливостей художньої концепції «Морської симфонії» Р. Воана Вільямса та ключової ролі в її формуванні літературного першоджерела твору. Методологія роботи базується на застосуванні аналітичного, структурного, компаративного та інтертекстуального методів, що дає можливість розширити обрії когнітивного пошуку і віднайти міжтекстові семантичні конекції в межах досліджуваного явища. Наукова новизна полягає у тому, що вперше в українському музикознавстві аналітичне висвітлення отримує літературне першоджерело «Морської симфонії» Р. Воана Вільямса як значуща складова цілісної художньої концепції твору. Висновки. В результаті здійсненої роботи встановлено, що літературним першоджерелом симфонії стали поетичні тексти В. Вітмена зі збірки «Листя трави». Вони являють собою як окремі вірші поета, так і фрагменти з його поем. Об’єднуючи їх, композитор вибудовує власну композиційно-драматургічну логіку, підпорядковану ідеї виявлення значущості міфообразу моря, що постає в симфонії як полісемантичний архетипний комплекс. Розкрито особливості роботи композитора з поетичним текстом, обґрунтованість певних купюр, реплікацій, транспозицій при збереженні та акцентуації його ключової ролі у побудові музично-художнього цілого. Визначено специфіку та принцип
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.