ДЕРЖАВНА КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244397Анотація
Мета роботи полягає у дослідженні триєдності та взаємовпливах євроінтеграційних кластерів, державної культурної політики та громадянського суспільства. Методологія дослідження базується на комплексному використанні загальнонаукових та спеціально-прикладних методів, а саме: аналізу та синтезу, абстрагуванні та конкретизації, аналогії та порівнянні. Спеціальний культурологічний метод, тобто метод культурологічної детермінації дав можливість розглянути вплив культурних факторів на формування соціокультурного, громадяноформуючого середовища. Використання методів емпіричного рівня дозволив сформувати цілісну картину у питанні організації євроінтеграційних культурних практик на Рівненщині, спостерігаючи за діяльністю закладів культури регіону. Наукова новизна полягає у комплексності дослідження державної культурної політики України з орієнтацією на її соціальний, економічний, ментальний стан та контент сучасних євроінтеграційних модусів, що активізують процес розвитку громадянського суспільства. Висновки. Створення в Європі єдиного культурного простору базується на культурному розмаїтті країн, культурній дипломатії, що забезпечує комунікування та знаходження точок дотику у налагодженні співпраці. Сталий розвиток, гендерна рівність є новими пріоритетами у культурній політиці Європейського Союзу. Для України у контексті європейської інтеграції важливим є створення умов для гармонізації, збереження, актуалізації національного культурного простору попри наявність фрагментарності та розпорошеності культурної спадщини, а також інтенсифікація розвитку національного сектору культурних індустрій, забезпечення конкурентоспроможності національного культурного продукту на світовому ринку, кореляція управлінської системи культурною політикою з залученням представників громадянського суспільства. Це є засадничі основи створення концепції державної культурної політики в Україні.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.