МЕТРИ УКРАЇНСЬКОГО ДИТЯЧОГО ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА: ЕЛЕОНОРА ВИНОГРАДОВА (З НАГОДИ 90-Ї РІЧНИЦІ НАРОДЖЕННЯ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244495Анотація
Мета роботи. Проаналізувати творчу діяльність видатної представниці національної хорової культури Елеонори Виноградової. Обґрунтувати важливе значення особистості хорового диригента та її вплив на становлення сучасного дитячого хорового виконавства. Окреслити багатоаспектну діяльність Е. Виноградової як хорового диригента, педагога, музично-громадської діячки в контексті діяльного універсалізму. Осягнути те, що життєпис творчої особистості постає виразником найтиповіших ознак епохи, її основних ідеалів і є певним відображенням історичних та соціально-культурних подій. Методологія дослідження. Особливості біографічного підходу дозволяють дослідити життєпис митця як спосіб реконструкції культурно-історичного концепту. Здійснюється системно-хронологіний підхід. Наукова новизна полягає в доцільності дослідження та поповненні нових фактів життєпису Е. Виноградової під кутом зору розвитку хорової культури. Здійснено спробу вперше відтворити сповнений самовідданої праці творчий шлях мисткині з усвідомленням сутнісної характеристики певного історичного періоду, його культури. Висновки. За матеріалами архівних документів та інших інформаційних джерел, проаналізований процес формування та становлення професійних засад, а також стилістичних ознак творчої діяльності Е. Виноградової. Визначено провідну сферу творчої діяльності, а саме діяльність хорового диригента. Наголошено, що видатний хоровий диригент і педагог, представник Київської диригентсько-хорової школи Елеонора Виноградова є активним співучасником українського мистецького життя з високим професійним потенціалом. Доведено високий культуротворчий потенціал універсальної творчої особистості диригента-педагога в процесах формування та розвитку національної музичної культури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.