ІНСТИТУТИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250240Анотація
Мета роботи - дослідити вплив євроінтеграційних процесів на розвиток та різноспрямованість інститутів громадянського суспільства в Україні. Методологія дослідження. Міждисциплінарний підхід до наукових пізнань з культурології, філософії, політології, соціології розширив комплексне уявлення про євроінтеграційні критерії у справі розвитку громадських інституцій в Україні. Культурологічний метод сприяв введенню у структуру дослідження даних щодо впливу інститутів громадянського суспільства на його розвиток. Метод аналізу статистичних даних дозволив прослідкувати кількісний зріз у сторону збільшення інститутів громадянського суспільства. Наукова новизна полягає у комплексності підходу до виявлення синергії та взаємообумовленості євроінтеграційних та інституційних громадяноформуючих процесів в Україні. Висновки. Реалізуючи національні інтереси України європейський вибір відкриває нові перспективи співробітництва з країнами континенту, сприяє розвитку інституцій громадянського суспільства, надає можливості економічного поступу, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин, відкриває шлях до колективних структур спільної безпеки Євросоюзу. Сучасними тенденціями розвитку інститутів громадянського суспільства в Україні у контексті реалізації євроінтеграційної політики є: збільшення кількості інститутів громадянського суспільства, гнучкість їх реакції на суспільні потреби, різновекторність сфер їхньої діяльності, активізація ЗМІ у питанні консолідації суспільства, орієнтація на міжнародні законодавчі акти, використання грантових проєктів, участь у міжнародних культурних практиках. Удосконаленню діяльності інститутів громадянського суспільства сприяє науковий супровід узгодженої взаємодії громадянського суспільства з різними гілками державної влади щодо питань євроінтеграційних процесів. Для цього вони використовують культурологічні, інформаційні, консультативні, діалогові, партнерські інструменти впровадження євроінтеграційних реформ в Україні. Разом з тим, важливо зазначити, що взаємодія західних держав і інститутів громадянського суспільства є досить активною і плідною на противагу ситуації в Україні, де держава зацікавлена у розвитку цих інституцій, але вони не достатньо ініціативні у питанні співпраці та діяльному позиціонуванні себе у вирішенні важливих проблем, обмежуючись фрагментарністю участі у процесах життєзабезпечення країни.
Ключові слова: громадянське суспільства, неурядові організації, громадські інституції, євроінтеграція, культурні практики Рівненщини.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.